Zima zaatakuje już w piątkową noc

1d3f6_wintersnow_screenshotNiemieccy meteorolodzy ostrzegają przed gwałtowną zmianą pogody w piątek. W wielu miejscach w Europie popada śnieg.

Kilka cieplejszych dni to ostatni akcent przed dużych ochłodzeniem, które  do Europy Centralnej przyjdzie wraz z masami mroźnego powietrza  znad północnej Syberii – przestrzegają niemieccy meteorolodzy, którzy ostrzegają, że już w piątkową noc temperatura może spaść poniżej zera, a w wielu miejscach na Starym Kontynencie spadnie śnieg.

– Ta zima będzie bardzo mroźna, a to, co stanie się na dniach w Europie Środkowej, da nam tego przedsmak – mówi Dominik Jung, meteorolog.

Cieplej będzie tylko na pd-wschodzie kontynentu.

W Niemczech i Austrii w wielu miejscach położonych powyżej 700 m n.p.m. ma padać śnieg – nawet do 30 centymetrów. Niżej spodziewane są opady deszczu.

Ochłodzenie nie będzie jednak trwało długo – po weekendzie się ociepli, a temperatura może dojść nawet do 14-18 stopni Celsjusza.

Przed rokiem zima zaatakowała po raz pierwszy również w połowie października>>

Długoterminowa prognoza dla Jakuszyc zakłada, że temperatura spadnie poniżej zera dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *