Zima zaatakuje już w piątkową noc

1d3f6_wintersnow_screenshotNiemieccy meteorolodzy ostrzegają przed gwałtowną zmianą pogody w piątek. W wielu miejscach w Europie popada śnieg.

Kilka cieplejszych dni to ostatni akcent przed dużych ochłodzeniem, które  do Europy Centralnej przyjdzie wraz z masami mroźnego powietrza  znad północnej Syberii – przestrzegają niemieccy meteorolodzy, którzy ostrzegają, że już w piątkową noc temperatura może spaść poniżej zera, a w wielu miejscach na Starym Kontynencie spadnie śnieg.

– Ta zima będzie bardzo mroźna, a to, co stanie się na dniach w Europie Środkowej, da nam tego przedsmak – mówi Dominik Jung, meteorolog.

Cieplej będzie tylko na pd-wschodzie kontynentu.

W Niemczech i Austrii w wielu miejscach położonych powyżej 700 m n.p.m. ma padać śnieg – nawet do 30 centymetrów. Niżej spodziewane są opady deszczu.

Ochłodzenie nie będzie jednak trwało długo – po weekendzie się ociepli, a temperatura może dojść nawet do 14-18 stopni Celsjusza.

Przed rokiem zima zaatakowała po raz pierwszy również w połowie października>>

Długoterminowa prognoza dla Jakuszyc zakłada, że temperatura spadnie poniżej zera dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *