Gałek i Faron Mistrzami Polski Amatorów

Anna Gałek i Robert Faron zwyciężyli w 30-kilometrowym biegu na nartorolkach, będącym Mistrzostwami Polski Amatorów.

Zawody w Swornychgaciach były wyjątkowe z kilku powodów.

Po pierwsze – ze względu na frekwencję. bo wystartowało w nich 80 osób (choć frekwencję podbiła trochę obecność ośmiu zawodników z licencją – oni byli klasyfikowani tylko OPEN).

Po drugie – zawodnicy startowali w odstępach 30-sekundowych na dystansie 30 km (techniką dowolną), co jak na polskie warunki jest ewenementem.

Po trzecie – wszyscy startowali na takim samym sprzęcie, dostarczonym przez PZN, dzięki czemu uniknęliśmy „wyścigu sprzętowego” i zaglądania przez ramię w poszukiwaniu tych, którzy mogli oszukać (co zdarzało się już na zawodach nad Wisłą i co całkiem niedawno robili Czesi u siebie, dyskwalifikując jednego z naszych rodaków). Ponadto nartorolki Marwe uchodzą za wolne (Jacek Staroń napisał, że nie ułatwiały biegu).

Przechodząc do wyników: wśród kobiet amatorek najlepszy czas osiągnęła Anna Gałek (XC-Sport Team), druga była Patrycja Szwed (TN Biegówki Wesoła), a trzecia Monika Judka (biegowki.eu).

1 33 Gałek Anna K Jelenia Góra XC-SPORT Team K2 1 01:28:52.32
2 39 Szwed Patrycja K Siedlce TN Biegówki Wesoła K2 2 01:29:49.97
3 15 Judka Monika K Jelenia Góra BIEGÓWKI.EU K2 3 01:35:27.73
4 5 Chełmińska Katarzyna K Augustów K1 3 01:36:49.00
5 36 Grynkiewicz Jadwiga K Rytro MT-Sport TEAM K4 1 01:37:46.77
6 85 Jabłońska Ewa K Krynica-Zdrój www.domki-krynica.eu K2 4 01:38:05.43
7 20 Armata Ewa K Frysztak GOSiR Frysztak K2 5 01:42:35.62
8 45 BUJOK MARIA K PRZEZCHLEBIE ULKS KARLIK” PRZEZCHLEBIE” K4 2 01:44:13.27
9 18 Bezulska Anna K Gorzów Wlkp. Skipol.pl TEAM K3 1 01:51:18.01
10 89 Kulik Anna K Borowice NADLEŚNICTWO ŚWIERADÓW K2 6 01:57:58.49

W klasyfikacji OPEN od Gałek lepsze okazały się Aleksandra Ciepiela (zawodniczka MKS Karkonosze) i Dominika Bielecka (była kadrowiczka, reprezentująca KS Ski Team Wodzisław).

Wśród mężczyzn triumfował Robert Faron (Skipol.pl Team), drugi był Szymon Orłowski z Kamiennej Góry, a trzeci Jakub Mroziński (Startski.pl, Rollspeed Team).

1 86 Faron Robert M Zalesie SKIPOL.PL Team M3 1 01:15:12.64
2 87 Orlowski Szymon M Kamienna Góra M2 1 01:15:45.05
3 66 Mroziński Jakub M Wrocław Start Ski.pl rollspeedteam M3 2 01:17:04.62
4 77 Smykowski Wojciech M Janowice Wielkie Centrum Treningowe RETRO M2 2 01:18:56.94
5 76 Opiał Grzegorz M Wiśniowa Gorący Potok Team M2 3 01:21:21.74
6 93 Cygan Marek M Łódź SALOS Łódź skipol.pl TEAM M2 4 01:22:01.04
7 79 Wojtyła Józef M Pogórze LKS Pogórze skipol team.pl M4 1 01:24:02.04
8 53 Ogorzałek Arkadiusz M Nowa Ruda Poliamid Ski Team M4 2 01:25:10.15
9 3 Koszyk Radosław M Skipol.pl TEAM M1 4 01:25:26.54
10 68 Staroń Jacek M Krosno KROSSKI REMSPORT M3 3 01:25:33.22

W klasyfikacji OPEN 3 miejsce zajął Jakub Ogorzałek, czwarty był Wojciech Wojtyła.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *