Były trener Majdic poprowadzi polską kadrę

Ivan Hudac, były trener Słowenki Petry Majdić, objął polską kadrę A-Mix.

Były wieloletni szkoleniowiec brązowej medalistki z igrzysk Vancouver tydzień temu zerwał kontrakt z młodzieżową kadrą Słowenii. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, że prowadzi negocjacje z Polskim Związkiem Narciarskim i zostanie trenerem kadry A-Mix, w której w poprzednim sezonie trenowały m.in. Sylwia Jaśkowiec, Ewelina Marcisz czy Agnieszka Szymańczak, a także Maciej Staręga czy zwycięzca Biegu Piastów Mariusz Michałek.

Hudac zastąpił Wiesława Cempę, który otwarcie mówił kilka tygodni temu, że jego metody treningowe się nie sprawdziły (chodziło przede wszystkim o treningi w górach), a z niektórymi zawodniczkami (np. Eweliną Marcisz i przede wszystkim Pauliną Maciuszek) nie potrafi się dogadać. Cempę oddelegowano do szkolenia młodzieży, a Jana Klimkę, trenera męskiej części kadry, nominowano na coacha kadry kombinatorów norweskich.

W sondzie, przeprowadzonej w portalu biegowki24.pl, aż 80 proc. uczestników uznało, że zatrudnienie zagranicznego trenera to jedyna szansa na poprawę kondycji polskich biegów narciarskich.

 

2 komentarz do “Były trener Majdic poprowadzi polską kadrę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *