Brudny Harry: klucz do sukcesu w Biegu Piastów?

Firma Swix wypuściła na rynek nową parafinę, która może się świetnie sprawdzić na trasie rozpoczynającego się w piątek Biegu Piastów.

„Swix Marathon” to wysokofluorowa parafina, przygotowana specjalnie na wyścigi długodystansowe. Na krótszych dystansach ma te same właściwości, co klasyczne parafiny klasy HF, ale – jak zapewnia producent – swoje wyjątkowe walory ujawnia dopiero po 5-10 km. Absorbuje bowiem mniej brudu i nie ściera się tak szybko ze ślizgu, jak zwykłe parafiny. Ma przy tym zaletę uniwersalności (zakres temperatury powietrza to -10 do +20C)  istotną zwłaszcza wtedy, gdy pogoda zmienia się z dnia na dzień, a w dniu biegu na różnych odcinkach temperatura może się różnić nawet o kilkanaście stopni ze względu na np. nasłonecznienie, osłonięcie terenu od wiatru, wysokość n.p.m. itd.

Wśród norweskich serwismenów nowa parafina zyskała przydomek „Brudny Harry”. Swix reklamuje ją jako produkt, który pomógł Petterowi Northuggowi w zwycięstwie na MŚ w Libercu, igrzyskach w Vancouver i na etapie Pucharu Świata w Oslo w 2010 r.

Niestety, parafina jest trudnodostępna w Polsce. Nie ma jej np. w ofercie sklepu remsport.pl.

Cena za opakowanie 40 g to 38 EUR (na stoiskach przy okazji biegu Koenig Ludwig Lauf). Parafinę należy nakładać przy temperaturze żelazka 140C. Jest dość trudna w aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *