Koenig Ludwig Lauf

Koenig Ludwig Lauf to największa w Niemczech narciarska impreza masowa. Zawody rozgrywane są w bawarskim Oberammergau.

Termin: pierwszy weekend lutego. W 2012 r. impreza odbędzie się 4-5 lutego. W sobotę rozgrywane są biegi techniką dowolną na 50 i 23 km, w niedzielę na 50 (bieg główny, zaliczany do Ski Classics i FIS Marathon Cup) i 23 km techniką klasyczną.

Trasa: start w miejscowości Ettal, oddalonej o kilka kilometrów od Oberammergau (tu meta). Prowadzi w części przez teren zalesiony, w części po łąkach, a najbardziej wymagający odcinek znajduje się w okolicy pałacu Linderhof. Najwyższy punkt trasy znajduje się na 31 km (1003 m n.p.m., start na poziomie ok. 850 m n.p.m.). Dużo płaskich odcinków, trasy bardzo szerokie.

Start: masowy, zawodnicy podzielni są na dwa sektory, decyduje kolejność zapisów. Tras

Opłaty startowe: najniższa opłata – 40 EUR za biegi długie i 28 EUR za krótkie obowiązuje do końca października. Później do końca roku wynosi – odpowiednio – 48 i 33 EUR. Obowiązują specjalne, zniżkowe opłaty dla startujących w sobotę i niedzielę. Szczegóły tutaj>>  Zapisy online>>

Transport: dojazd do Oberammergau samochodem przez Niemcy (Monachium) i dalej w kierunku Ga-Pa. Samolotem do Monachium (www.lot.com) i następnie pociągiem z lotniska do Murnau, gdzie dogodna przesiadka do Oberammergau.

Szatnie, wyżywienie: na polanie startowej pod chmurką. Rzeczy transportowane są przez organizatorów do Oberammergau, do hali sportowej, gdzie znajduje się także stołówka i prysznice. Na trasie biegu liczne punkty żywieniowe (woda, rosół, izoton, owoce). Na polanie startowej darmowe i odpłatne stanowiska serwisowe.

Praktyczne wskazówki: do Monachium z dużym wyprzedzeniem można kupić dość tanie bilety lotnicze (ok. 400 zł z Warszawy, za transport nart nie ma opłat, niestandardowy bagaż należy jednak wcześniej zgłosić do odprawy telefonicznie). Podróżując większą grupą warto kupić bilet regionalny (www.bahn.de) . Noclegi w Oberammergau lub w pobliskim Unterammergau można znaleźć jeszcze na krótko przed imprezą. Organizatorzy w 2011 r. uruchomili specjalną stronę www, która ma pomóc w znalezieniu noclegu>>

Zobacz ofertę zorganizowanych wyjazdów na biegi Worldloppet!>>

Wideo:

Lokalizacja:

Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *