Marathon de Bessans

Marathon de Bessans rozgrywany jest na trasach w dolinie Maurienne (a dokładnie – jej górnej części Haute Maurienne), znajdujących się na wysokości ponad 1700 m n.p.m., dzięki czemu zwykle są tu znakomite warunki narciarskie już na początku stycznia.

Termin: bieg odbywa się w drugi weekend stycznia. Od 2011 r. impreza trwa dwa dni, a nie – jak w poprzednich latach – tylko w niedzielę. W sobotę rozgrywane są biegi techniką klasyczną na 15 i 30 km techniką klasyczną, w niedzielę – bieg główny na 42 km technika dowolną oraz biegi krótsze na dystansach 21, 10, 5 i 2,5 km (F).

Trasa: trasa jest urozmaicona, ale niezbyt wymagająca. Dla niektórych zawodników pewnym utrudnieniem może być fakt, że trasy położone są dość wysoko (większość biegów World- i Euroloppet odbywa się na trasach na wysokości 1000-1300 m n.p.m).

Opłaty startowe: do 26 grudnia obowiązuje najniższa opłata startowa – po 22 EUR za udział w biegach na 42 i 30 km, po 19 EUR za start na 21 lub 15 km. Ci, którzy wystartują i w sobotę, i w niedzielę, płacą za drugi bieg promocyjną opłatą w wysokości 5 EUR . Posiadacze paszportu Euroloppet wnoszą najniższą opłatę niezależnie od terminu zapisu.   Szczegóły>>  Zapisy online na stronie www.marathondebessans.com (trzeba klinknąć zakładkę registration)

Szatnie i wyżywienie: b.d.

Praktyczne wskazówki: noclegi można rezerwować przez formularz na stronie internetowej biegu >> Zdjęcia z biegu można zobaczyć tutaj>> , a film tutaj>> Gmina Bessans i sąsiadujące z nią to znakomity obszar dla narciarzy alpejczyków. Szczegóły na stronie biegu (zakładka „Ski Alpine”).

Dojazd: samolotem do Lyonu (240 km) lub Bergamo (280 km) i dalej samochodem lub pociągiem (linia Paryż-Lyon-Turyn-Mediolan) do miejscowości Modane (40 km). Odległość drogowa z Polski to 1800 km (z Warszawy).
Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *