Zmierz się z Bjoergen, Northugiem i Kowalczyk

biegówki zdjęcie salzburgKońcówka sezonu to dla amatorów czas, kiedy mają niepowtarzalną okazję zmierzenia się z najlepszymi narciarzami.

Ze względu m.in. na zobowiązania sponsorskie stałym bywalcem różnego rodzaju imprez, w których ramię w ramię do rywalizacji stają amatorzy i zawodowcy jest Petter Northug. W sobotę 13 marca weźmie udział w Haukelirennet, biegu na 32 km techniką dowolną, rozgrywanym w centrum narciarskim Haukeli we wschodniej Norwegii. Start zapowiedzieli także jego brat Tomas, oraz Tord Asle Gjerdalen, Sjur Rothe czy Chris Andre Jespersen.

Northug ma także w planach start w Skarverennet (2o kwietnia), biegu na 37 km, który kończy sezon w Norwegii. Udział w Skarverennet zapowiedziała też Marit Bjoergen, która właśnie wróciła z urlopu na wyspie Aruba i szykuje się do startu w biegu jej imienia. „Marit Bjoergen Rennet” organizowanym jest od 2012 r. przez macierzysty klub biegaczki – Rognes IL. Na różnych dystansach startują w nim dzieci, młodzież i dorośli – najdłuższy dystans to 28 km „klasykiem”.

W Polsce, choć w niektórych miejscach da się jeszcze pobiegać na nartach, o rywalizacji na śniegu z Justyną Kowalczyk można zapomnieć – mistrzyni olimpijska w biegu na 30 km z Vancouver zapowiedziała jednak udział w biegu towarzyszącym Orlen Warsaw Marathon, imprezy dla biegaczy (ale nie narciarskich), zaplanowanej na 20-21 kwietnia.

2 komentarz do “Zmierz się z Bjoergen, Northugiem i Kowalczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *