Zawody w weekend: zapowiedź

Zobacz gdzie i na jakich dystansach będzie można się pościgać w najbliższych dniach.

Wydarzeniem weekendu na krajowym podwórku będzie Bieg Pucharowy, organizowany ostatecznie tylko przez Polski Związek Narciarski (bez udziału SNS). W sobotę w Jakuszycach. I Mistrzostwa Polski Amatorów w sprintach, w niedzielę – biegi na 10 (K) i 15 km (M) techniką klasyczną.

Regulamin Biegu Pucharowego

W sobotę w Karłowie w Górach Stołowych odbędzie się III Bieg im. Franciszka Pabla. Do pokonania będzie dystans 20 km techniką dowolną. Więcej informacj na stronie http://biegpabla.gorystolowe.info/

Także w sobotę, tyle że na Wzgórzach Dylewskich koło Ostródy, odbędzie się VII Bieg Sasinów. Dystanse to 5 i 10 km, obowiązuje technika klasyczna.

Duże emocje czekają tych, którzy podróżują z nartami po Europie.

W Niemczech, w bawarskim Oberammergau, odbędzie się 40., jubileuszowy Koenig Ludwig Lauf. To w tym sezonie – obok Biegu Piastów i Jizerskiej50 – najliczniej obsadzony przez Polaków bieg cyklu Worldloppet. W sumie na starcie biegów na 50 km techniką dowolną i 50 km techniką klasyczną (to bieg główny) stanie 40 narciarzy znad Wisły. Niestety, nie będzie okazji do porównań z awizowanym wcześniej Petterem Northugiem, bo Norweg w ramach przygotowań do Biegu Wazów wybrał zawody w rodzinnym kraju.

W najbliższy weekend także Sapporo Ski Marathon (Worldloppet) w Japonii i Marxa Beret (Euroloppet) w Hiszpanii.

5 komentarz do “Zawody w weekend: zapowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *