Zawody SNS: wiemy, gdzie będzie można pobiegać

Organizatorzy cyklu SNS Salomon Nordic Sunday wciąż oficjalnie nie podali gdzie i kiedy odbędą się zawody w kolejnym sezonie. My to już wiemy.

Na facebookowym profilu SNS podano jedynie, że premierowy bieg IV sezonu zaplanowano na niedzielę 16 grudnia. Oczywiście w Jakuszycach, bo tam są największe szanse na śnieg. Jak dodano, trasa liczyć będzie około 15 km (przypomnijmy, od nowego sezonu nie będzie już dystansów mini i mega) i „co najmniej w połowie będzie biegła szlakami, którymi w SNS-ie jeszcze nie biegaliśmy”.

Zobacz KALENDARZ BIEGÓW NARCIARSKICH W POLSCE 2012/2013

Kolejne etapy już w Nowym Roku. Nowością będzie impreza w Lubomierzu w Małopolsce. To miejscowość oddalona o 15 km od Mszany Dolnej, gdzie już w zeszłym sezonie w marcu rozegrano I Puchar Lubomierz Ski. Prawie 50 zawodników  rywalizowało na dystansie 16 km (4 pętle x 4 km). Data zawodów to 6 stycznia.

Już tydzień później biegówkowa karuzela przeniesie się na Kubalonkę, a po tygodniu wróci do Jakuszyc, gdzie SNS-owcy – jak wynika z danych na stronie firmy Datasport (firma ta zajmuje się pomiarem czasu w zawadach) – pobiegną jeszcze 3 i 17 lutego.

Na stronie datasport.pl nie wprowadzono natomiast zawodów z 10 marca, które umieszczono w planie, opublikowanym na stronie Biegu Piastów (zobacz>>)

Czytaj także: Sporo zmian w nowym sezonie SNS>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *