Zapisy na Birkebeinerrennet zamknięto po… 97 sekundach

Zaledwie 1 min i 37 sekund przyjmowano zapisy na norweski bieg Birkebeinerrennet. Tyle czasu potrzeba było, by wyczerpać limit 16 tys. miejsc.

Choć już ubiegłoroczny rekord (18 minut) wydawał się mocno wyśrubowany, to chyba nikt nie spodziewał się, że zostanie pobity, i to w takim stylu.

ZOBACZ OFERTĘ ZORGANIZOWANYCH WYJAZDÓW NA BIEGI WORLDOPPET>>

Pulę 16 tys. miejsc rozdysponowano w otwartej subskrypcji. Wcześniej, w październiku, przyjmowano zapisy od obcokrajowców. Dla nich zarezerwowano 1 tys. miejsc.

Birkebeinerennett to najsłynniejszy i najpopularniejszy bieg masowy w Norwegii. Rozgrywany jest na dystansie 54 km techniką klasyczną w trzeci weekend marca.

Ci, którzy nie mieli szczęścia w zapisach, mogą zgłosić się na listę oczekujących.

Organizatorzy zachęcają też do wzięcia w biegu Fredags Birken, który będzie rozegrany na tej samej trasie, co bieg główny, tyle że dwa dni wcześniej (w piątek). Zapisy rozpoczynają się 16 listopada.

Birkebeinerrennet to trzeci – obok Marcialongi i Biegu Wazów – wielki bieg masowy, na który zapisy zamknięto na długo przed zimą.

Wciąż przyjmowane są za to zgłoszenia do innych biegów Worldloppet, m.in. Jizerskiej 50 (tu w biegu na 50 km CT zostało jeszcze ok. 700 miejsc) i Biegu Piastów. W tym ostatnim najlepiej idą zapisy na dystansie 26 km CT, gdzie liczba zgłoszeń to 829 (41 proc. limitu). Do biegu głównego na 50 km CT zgłosiło się jak na razie 850 biegaczy (34 proc. limitu), na 10 km CT – niespełna 500 (33 proc. limitu). Mniej popularne biegi techniką dowolną przyciągnęły jak do tej pory 193 (50 km FT) i 125 (30 km FT) chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *