Zakopane nie ma szczęścia do mistrzostw

Zaplanowane na przełom stycznia i lutego 2021 r. mistrzostwa świata juniorów i młodzieżowóc zostały odwołane.

„Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego na ostatnim posiedzeniu podjął decyzję o odwołaniu w sezonie 2020-2021 Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym, które miały odbyć się w Zakopanem. PZN pozostaje w kontakcie z Międzynarodową Federacją Narciarską w temacie ustalenia ewentualnego terminu rozegrania mistrzostw. Więcej szczegółów podamy wkrótce.” – tak brzmi lakoniczny komunikat Polskiego Związku Narciarskiego.

Przyczyn odwołania zawodów nie podano, ale nietrudno się domyślić, że chodzi o obawy przez rozprzestrzenieniem się koronawirusa.

Przypomnijmy, że pierwotnie mistrzostwa miał organizować Szczyrk, ale zawody przeniesiono do Zakopanego. Pod Tatrami do imprez najwyższej rangi (jeśli nie liczyć Pucharu Świata w skokach) szczęścia jednak od dawna nie mają – kilkukrotnie starano się o dorosły czempionat w narciarstwie klasycznym, ale kandydatury przepadały. Podjęto się też organizacji zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, ale z nich ostatecznie zrezygnowano. Wielokrotnie były też problemy z zawodach Pucharu Kontynentalengo w biegach – ba, nawet z krajowymi zawodami biegowymi.

Nowe otwarcie miało nadejść wraz z juniorskim czempionatem, zwłaszcza że w tym roku oddano do użytku zmodernizowane i rozbudowane trasy biegowe i nartorolkowe.

Niestety, na mistrzostwa trzeba będzie poczekać przynajmniej do 2022 r. Nie jest też wcale przesądzone, że zorganizuje je Zakopane.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *