Zagłosuj na warszawskie rolkostrady

Rolkostrada ma powstać przy Parku Kultury w Powsinie

Rolkostrada ma powstać przy Parku Kultury w Powsinie

Do 30 czerwca trwa głosowanie na projekty, które mogą być sfinansowane z budżetu partycypacyjnego. Na liście są dwie rolkostrady.

Trasy do jazdy na nartorolkach miałyby powstać w dzielnicach: Wesoła (las Jana III Sobieskiego) i Ursynów (w Lesie Kabackim). Pierwsza ma mieć ok. 3 km długości, a w pierwszym etapie, który miałby być sfinansowany z budżetu na 2015 r., wytyczony ma być odcinek o długości 300 m. Szacowany koszt to 146 tys. zł.

Na znacznie więcej, bo na 1 mln zł, oszacowano koszt budowy 2-km odcinka w Lesie Kabackim, a budżet obejmuje także stworzenie wypożyczalni sprzętu oraz organizację zawodów nartorolkowych i pikniku, promującego nową trasę. Pieniądze mają też pójść na zakup wyciskarki do toru klasycznego tak, żeby zimą można było po rolkostradzie biegać na nartach.

Jak głosować na projekty? Ściągawka za portalem gazeta.pl

* Można to robić do 30 czerwca. Głos może oddać każdy mieszkaniec Warszawy, meldunek nie jest potrzebny. Nie ma granicy wieku, ale osoby niepełnoletnie potrzebują zgody rodzica lub opiekuna.

* Głosujemy na pięć projektów – lista na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl.

* Głosować można tylko w jednej wybranej dzielnicy. Nie trzeba w niej mieszkać. Jeżeli oddamy głosy w kilku dzielnicach, będą nieważne.

* Większość dzielnic jest podzielona na obszary: głosujemy na pięć projektów z danej listy lokalnej przypisanej konkretnemu obszarowi.

* Są trzy sposoby głosowania:

1. W urzędzie dzielnicy, wrzucając formularz do urny. W niektórych będą też uruchomione dodatkowe punkty, ich lista na stronie: www.twojbudzet.um.warszawa.pl

2. Przez internet na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

3. Za pomocą poczty, wysyłając wypełniony formularz (można go ściągnąć ze strony www.twojbudzet.um.warszawa.pl) na adres odpowiedniego urzędu dzielnicy

* Głosujemy tylko raz. Jeżeli oddamy głosy np. przez internet i w urzędzie dzielnicy, będą nieważne.

* Listę projektów, które zdobyły najwięcej głosów, poznamy 15 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *