Za granicą walczą o tytułu mistrzowskie

kammlauf zima trasa śniegW tych dniach swoje czempionaty mają Norwegowie, Szwedzi i Niemcy.

W szwedzkiej Pitei swój 20 tytuł mistrzyni Szwecji zdobyła Charlotte Kalla, pewnie wygrywając bieg na 10 km techniką klasyczną. Aż o 1 minutę i 12 sekund wyprzedziła młodą Ebbę Andersson oraz o 1 minutę i 19 sekund – Idę Ingemarsdotter. WYNIKI>>

Bieg mężczyzn wygrał Daniel Richardsson, przed Marcusem Hellnerem i Antonem Lindbladem. WYNIKI>>

Zwycięzca przyznał przy okazji, że wciąż stawia na biegi długodystansowe, dla tego w najbliższy weekend wystartuje w Marcialondze, a tydzień później – w Koenig Ludwig Lauf, a nie w biegu Pucharu Świata w Oslo-Holmenkollen (50 km).

W Norwegii pierwsza część mistrzostw kraju odbywa się w Tromsoe. Zakończył się już bieg na 10 km techniką klasyczną pań, który wygrała Astrid Jacobsen. Druga była Mari Eide, trzecia – Thea Krokan Murud. Na starcie zabrakło więc niemal całej pierwszej kadry Norweżek, z Johaug, Weng i Oestberg na czele.

WYNIKI>>

W biegu mężczyzn na 15 km bezkonkurencyjny był Martin Johnsrud Sundby, który całą trasę pokonał bezkrokiem. Jego czas był o 52,6 sekundy lepszy od drugiego na mecie Martina Nyengenta i o 1 minutę i 11 sekund od Mathiasa Rundgreena. Szósty w biegu był… Anglik Andrew Musgrave, a bieg ukończyło ogółem 140 zawodników.

W weekend mistrzostwa Niemiec w Oberhofie.

Więcej wyników wkrótce

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *