Wszystko gotowe na Junior Camp. Wreszcie z udziałem Polaków

Fot: Norweski Związek Narciarski

Od 27 lipca do 4 sierpnia młodzi biegacze i biegaczki z 14 krajów – w tym z Polski – trenować będą na obozie w Sjusjoen pod okiem norweskich trenerów i z udziałem Astrid Uhrenholdt Jacobsen i Johannesa Hoesflota Klaebo.

Na lepszych od siebie patrzeć będą urodzeni w 1998 i 1999 biegacze i biegacze z m.in. Austrii, Czech, Estonii, Finlandii i Włoch, a także po raz pierwszy z Polski. Nie zabraknie też przedstawicieli bardziej egzotycznych narciarsko krajów, jak Armenia, Korea czy Hiszpania.

W programie obozu jest wiele sesji treningowych, w tym bieg po bagnach, nartorolki, wspinaczka i bieganie pod górę, a także sprawdziany siły, gibkości i szybkości. Dla wielu – w tym zapewne także polskich juniorów – będzie to zapewne nowa jakość treningowa. Motywacji i inspiracji mają dostarczyć m.in. Astrid Jacobsen i Johannes Hoesflot Klaebo.

Obóz organizowany jest przy wsparciu sponsorów przez Norweską Federację Narciarską, która chce popularyzować dyscyplinę w innych krajach i dzielić się zasobami i wiedzą.

Z Polski, jak podawał portal skipol.pl, w Norwegii mieli pojechać Mateusz Haratyk, Michał Skowron, Maciej Popieluch, Wiktor Czaja, Marek Welusz, Łukasz Bachleda, Klaudzia Kołodziej, Kamila Boczkowska i Weronika Kaleta.

O tym, jak zimą wyglądają trasy w Sjusjoen, czytaj więcej>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *