W Wesołej będzie rolkostrada, w Powsinie – nie

budżet partycypacyjny838 głosów mieszkańców wystarczyło, by do realizacji trafił projekt trasy rolkowej i wykonanie jej pierwszego etapu w warszawskiej dzielnicy Wesoła. Z kretesem przepadł natomiast projekt w Powsinie.

Warszawiacy w głosowaniu decydowali, na co przeznaczony zostanie przyszłoroczny budżet partycypacyjny. Każda z dzielnic miała własny limit, który zależał od liczby mieszkańców. Pomysłów nie brakowało, a miłośnicy nartorolek (a także biegowych tras narciarskich) mieli do wyboru trasę rolkową w Wesołej (a dokładnie jej pierwszy etap – projekt oraz 300 metrów asfaltu; docelowo ma to być ok 3000 m) oraz rolkostradę na skraju Lasu Kabackiego (dzielnica Ursynów).

Ten pierwszy wygrał w cuglach, zdobywając 838 głosów, prawie 250 więcej od projektu, który zajął 2. miejsce. Koszt inwestycji oszacowano na 146,5 tys. zł.

Na Ursynowie rolkostrada zdobyła 1314 głosów, ale w tej dużej dzielnicy wystarczyło to do zajęcia ledwie 19. miejsca w stawce 50. projektów, które przeszły kwalifikacje. Zwycięski okazał się projekt budowy ośrodka dla niepełnosprawnych, co będzie kosztować 3 mln zł – właśnie tyle zarezerwowano na przyszły rok w budżecie. To oznacza, że tylko ta jedna inwestycja doczeka się dofinansowania.

W Warszawie najlepsze miejsca do biegania na nartorolkach to okolice Stadionu Narodowego, a także droga przy wale wiślanym, biegnąca m.in. przez miejscowości Ciszyca, Kępa Oborska i Gassy.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *