W weekend w Jakuszycach biegi dla kobiet i Wielkiej Orkiestry

W sobotę i niedzielę na Polanie Jakuszyckiej specjalne zawody – tylko dla kobiet oraz charytatywny dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jakuszycka Siódemka – Bieg tylko dla Kobiet, to zawody na dystansie 7 kilometrów w biegu na nartach, na których panowie są także mile widziani, ale wyłącznie jako kibice! Zawody odbędą się w sobotę, 13 stycznia, o godz. 10. Start i meta na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Bieg tylko dla Kobiet ma szczęście do pogody – w latach 2015-2017 towarzyszyła mu biała, śnieżna, wręcz bajkowa sceneria. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie i tym razem. Po ostatnich opadach śniegu na Polanie Jakuszyckiej są dobre warunki narciarskie.

Rywalizacja o najlepsze miejsce w trakcie Biegu tylko dla Kobiet jest bardzo zacięta, choć wiele pań startuje w tych zawodach także ze względów towarzyskich – mają okazję spotkać się i mile spędzić czas w wyjątkowych okolicznościach, wśród pięknej, izerskiej przyrody.

Bieg tylko dla Kobiet rozegrany zostanie na łatwej trasie, więc będzie dobrą okazją do debiutu w zawodach w biegu narciarskim. Organizatorem jest Stowarzyszenie Bieg Piastów.
Szczegóły i zapisy>

W niedzielę bez wyników, nagród za najlepsze czasy i rywalizacji, na wesoło, na dystansie siedmiu kilometrów (Górny Dukt i Dolny Dukt oraz Polana Jakuszycka), w gronie biegaczy z całej Polski… Pamiątkowe medale dla wszystkich, loteria fantowa, słodka akcja – pyszne wypieki do kupienia za symboliczną opłatę. Zamiast opłaty startowej – datek w wysokości co najmniej 30 zł dla WOŚP.

Niedziela, 14 stycznia, godz. 10 na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Trasa łatwa długości 7 km. Każdy da radę!
Szczegóły, zapisy>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *