W weekend Letni Bieg Piastów

Fot: Marcin Oliva Soto

W dziewiętej edycji zawodów weźmie udział 1500 biegaczy. Bieg główny ma dystans 51 km.

Pierwszy raz w historii wszystkie miejsca na Letni Bieg Piastów rozeszły się już na tydzień przed zawodami. Pozostały jeszcze tylko miejsca dla dzieci. W zawodach, które odbędą się 28 i 29 sierpnia, weźmie udział około 1500 biegaczy z różnych regionów Polski i Czech.

Rywalizacja przebiegnie na trasach Gór Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach na dystansach 12, 22 i 51 km. Z pierwszym zmierzy się 385, z drugim 450, a z trzecim 345 biegaczy. Dodatkowo rozegrany zostanie rekreacyjny marsz nordic walking z udziałem 115 osób oraz Bieg Przedszkolaka i Letnia Wyprawa Zuchów dla uczniów podstawówek.

9 Letni Bieg Piastów – młodszy brat wielkiego Biegu Piastów na nartach biegowych, uznawany jest za łatwy bieg górski, idealny na debiut w górach. Trasy nie mają zbyt dużych przewyższeń, ani zbyt wymagającej nawierzchni, co pozwala średniej klasy amatorom pokonywać je bez większych problemów.

Podczas Letniego Biegu Piastów będą zbierane fundusza na pomoc na zakup protezy dla niepełnosprawnego Maksa Piwowarskiego z Piechowic. 11-letni chłopiec – wraz ze swoją mamą – wykonali rękodzieło, które każdy będzie mógł kupić w trakcie zawodów. Dla Maksa przeznaczony zostanie dochód ze sprzedaży ciast od sponsorów. W akcję włączył się także PKO Bank Polski (Sponsor Generalny wydarzenia). W jej ramach, aby pomóc chłopcu, wystarczy do koszulki startowej przypiąć kartkę z napisem „biegnę dla Maksa” i dotrzeć z nią do mety. Kartki-identyfikatory akcji można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

W sobotę, 28 sierpnia, rozegrane zostaną Jakuszycki Ultramaraton (start w grupach od godz. 9) i Jakuszycki Półmaraton (start grupowy od godz. 10). W niedzielę od godz. 10 start Jakuszyckiej 12 i Rekreacyjnego Marszu Nordic Walking. W sobotę odbędzie się Letnia Wyprawa Zuchów, a w niedzielę Bieg Przedszkolaka. Szczegółowe informacje na www.bieg-piastow.pl. Zapisy na biegi dzieci są otwarte.

Szlaki i drogi leśne w trakcie zawodów będą otwarte dla turystów, ale uprasza się wszystkich o rozwagę, ustępowanie miejsca zawodnikom. Organizatorzy proszą wszystkich zawodników i kibiców, by nic w lesie i górach nie zostawiali. Wszelkie opakowania po jedzeniu i napojach należy zabrać ze sobą i wyrzucić w miejscu zakwaterowania. Proszę pozostawić las czysty.

Kamil Zatoński/inf. prasowa organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *