W weekend inauguracja cyklu Vexa Skiroll Tour

Fot: Vexa Skiroll Tour

28 i 29 lipca odbędą się pierwsze zawody nartorolkowego cyklu Vexa Skiroll Tour.

Do zawodów, które odbędą się w dolnośląskich Pieszycach, zgłosiła się już blisko setka biegaczy. W sobotę Uphill Gór Sowich (9 km), w niedzielę – Pętla Sowigórska (30 i 7 km). Zapisy będą jeszcze możliwe w biurze zawodów w dniu startu.

W biegach można startować na sprzęcie z kołami gumowymi. Oddzielna klasyfikacja będzie prowadzona dla startujących techniką klasyczną, dowolną i na kołach terenowych.

Zawody to część cyklu Vexa Skiroll Tour, który kontynuację będzie mieć we wrześniu i październiku.

Przed rokiem w Pieszycach odbył się tylko uphill.

Bieg techniką dowolną wygrali Tomasz Kałużny (Enervit Yoko XC Life Team) i Anna Bezulska (Nowa Ruda Biega). W rywalizacji techniką klasyczną pewne zwycięstwa odnieśli Jakub Mroziński (Start Ski Akademia Narciarstwa Biegowego) i Emila Romanowicz (UKS Puszcza Supraśl), a ieg na nartorolkach na pompowanych kołach wygrali Patrycja Balińska-Seweryn (Team Nabiegowkach.pl) i Sławomir Siedziński.

Tak rywalizacja wyglądała przed rokiem (WIDEO)>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *