W Tomaszowie w sobotę zawody na pierwszym śniegu

1742_tor_w_dniu_20141203__1419_050W Tomaszowie Lubelskim stanęli na wysokości zadania i naśnieżyli pętlę o długości 500 m. To wystarczy do zorganizowania pierwszych zawodów.

W ubiegłym sezonie Tomaszów Lubelski był miejscem, w którym biegano w zawodach jeszcze wtedy, gdy na Kubalonce zamiast śniegu była bura trawa, a w Jakuszycach śnieg zamienił się już w równie burą breję. W tym sezonie na Lubelszczyźnie zaczną biegać jeszcze zanim na Kubalonce o tym pomyślą, a w Jakuszycach spadnie wystarczająco dużo śniegu, by następnego dnia nie był on wspomnieniem. Wszystko dzięki sztucznemu naśnieżeniu toru nartorolkowego, nad czym pracowano od początku tego tygodnia. Udało się, choć długość trasy na kolana nie rzuca – to 500 metrów, ale wystarczy, by oficjalnie zainaugurować sezon narciarskie.

Zobacz kalendarz biegów narciarskich w Polsce w sezonie 2014/2015

Zawody „Pierwszy śnieg” odbędą się 6 grudnia od godz. 11.00. Seniorzy,oraz juniorzy od A do C mają do przebiegnięcia aż 10 pętli, co daje w sumie 5 km, seniorki i juniorki A-C 3 km, a młodsze roczniki od 500 metrów do 2 km. Prawo startu mają wszyscy chętni, posiadający aktualne badania lekarskie.

Regulamin zawodów>>

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *