W Małopolsce chcą zbudować trasy biegowe

stalka_nowa_trasa_biegowaW powiecie limanowskim w przyszłym sezonie powstać mają regularnie ratrakowane trasy dla biegaczy narciarskich.

Już tej zimy w rejonie Góry Mogielica wytyczono ślady dla narciarzy (miejscowa straż pożarna ma skuter), ale na trasy, na których mogłyby być nawet rozgrywane zawody trzeba poczekać jeszcze rok. Pieniądze są, bo trzy gminy: Słopnice, Kamienica i Dobra mają umowę na wsparcie inwestycji z funduszy unijnych.

Projekt „Budowa narciarskich tras biegowych z funkcją rekreacji letniej w rejonie Góry Mogielica wraz z infrastrukturą towarzyszącą” przewiduje modernizację istniejących i wyznaczenie dodatkowych tras narciarstwa biegowego na Zalesiu służących do rozgrywania zawodów. Zakres prac obejmuje także adaptację budynku zlokalizowanego na stadionie piłkarskim KS Zalesianki Zalesie. Zostaną w nim urządzone pomieszczenia na potrzeby przechowywania i wypożyczania nart i sprzętu nordic walking, rowerów górskich jak również pomieszczenia socjalne m.in. przebieralnia, sala z kominkiem, toalety i pomieszczenia na sprzęt do utrzymania tras. Za środki unijne zostanie zakupiony ratrak i dwa skutery które posłużą do przygotowania tras i będą wykorzystywane także podczas organizacji różnego rodzaju zawodów. Na terenie gmin objętych programem zostaną urządzone wypożyczalnie sprzętu, a na trasach pojawią się ławo-stoły oraz kosze na śmieci. Powstaną także dodatkowe parkingi. W ramach projektu zaplanowano także stworzenie oferty umożliwiającej uprawianie narciarstwa przez osoby niepełnosprawne.

Całkowita wartość projektu to 2,7 mln zł, z czego 75 proc. to fundusze unijne.

Gdzie jest Mogielica?


Wyświetl większą mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *