W Livigno w sierpniu pobiegną na śniegu

PalioContrade-small_16127 sierpnia w Livigno 400 narciarzy zmierzy się w 35 edycji Trofeo delle Contrade. 

W Polsce w ostatni weekend sierpnia biegaczy narciarskich będzie można spotkać na nartorolkowych zawodach w Tomaszowie Lubelskim (tu startuje kolejna edycja Pucharu Polski – zobacz więcej>>), a niektórych także na Letnim Biegu Piastów, tymczasem we włoskiej miejscowości o Trofeo delle Contrade powalczą miejscowi. Wszystko odbędzie się na głównym deptaku miasta. Zawody tradycyjnie odbywają się w marcu, ale tym razem, ze względu na 35 edycję, zdecydowano się je zorganizować pod koniec lata. Śnieg zgromadzono oczywiście zimą, teraz zostanie rozwieziony ciężarówkami.

Start zimowego sezonu dla biegaczy w Livigno zaplanowano na 5 i 6 grudnia, kiedy odbędzie się La Sgambeda – tym razem tylko w wersji „klasycznej”. W sobotę biegu Pro Team Tempo dla zawodników z profesjonalnych drużyn, w niedzielę bieg dla wszystkich na 35 km techniką klasyczną, otwierający cykl Ski Classics.

Kamil Zatoński

Jeśli chcesz w grudniu pojechać do Livigno, podszlifować technikę biegu i wystartować w La Sgambedzie, a przy okazji pozjeżdżać na nartach w ramach oferty Free ski, pisz na adres info@biegowki24.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *