W Jakuszycach pięknie, choć potrzeba jeszcze trochę śniegu

Jakuszyce 2 KopalniaTrasy w Jakuszycach przygotowane, ale przydałoby się jeszcze trochę białego puchu.

Przez ostatni tydzień sytuacja pogodowa w Jakuszycach zmieniła się na tyle, że możliwe było maszynowe przygotowanie tras. Strona Biegu Piastów informuje, że jest ponad 50 km, choć w rzeczywistości chyba trochę mniej, a już tych przygotowanych „na wysoki” połysk – około 20 km.

Wygłodniali narciarze w weekend tłumnie ruszyli na trasy, więc te popularniejsze (do Orla, dukty) były mocno zatłoczone, a sytuacji nie poprawił fakt, że rano zepsuł się ratrak, który wyjechał na trasę KGHM Global (wokół Kozińca). Naprawiono go dopiero wieczorem, więc ten i inne odcinki odświeżono dopiero w niedzielę.

Tak było wokół Kozińca w niedzielę

Jakuszyce 3 Koziniec

Uwaga dotycząca gorszego stanu tras dotyczy tych odcinków, gdzie potrzebne jest jeszcze trochę śniegu, by zniknęły muldy – chodzi zwłaszcza o Inhalacyjną i Jeleniogórską. Trasy na Kopalnię, pętelki na Samolocie, sama Polana czy Dukty są przygotowane znakomicie, a widoki z wyżej położonych miejsc jak zwykle zapierają dech w piersiach.

Jakuszyce Kopalnia

Niestety, ze względu na prace leśne nie była przygotowywana ratrakiem trasa w stronę Szklarskiej Poręby (na Ściernisko i Dzielne Klapki).

Co nowego na Polanie? Powstał nowy hotel (200 zł za noc od osoby), w starym restauracja ma nową odsłonę, pojawił się nowy punkt gastronomiczny przy budynkach stowarzyszenia, a do nowej siedziby przeniósł się jeden ze sklepów ze sprzętem i odzieżą.

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *