W Jakuszycach bez zmian: rządzą Czesi. Kowalczyk najlepszą Polką

25-letni Pavel Ondrasek z Rymarova zwyciężył w biegu głównym 41. Biegu Piastów. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Justyna Kowalczyk.

Choć jeszcze kilka dni temu spoglądając na listę startową biegu mężczyzn można było mieć nadzieję na to, że Polak powalczy o zwycięstwo w Biegu Piastów na dystansie 50 km techniką klasyczną, to z opcji „last minut” skorzystało kilku Czechów i ostatecznie znów jeden z nich okazał się najszybszy. Pavel Ondrasek, który przed dwoma tygodniami w odbywającej się pod drugiej stronie Gór Izerskich Jizerskiej 50. zajął 26. miejsce, w Jakuszycach (2:27:35) na finiszu ograł o 3 sekundy Jakuba Psenickę. Trzeci był Jiri Harcuba, a co ciekawe, cała trójka miała numery startowe w drugiej setce.

Czwarty był kolejny z Czechów – Dan Slechta, piąty – Marek Ondrej. Szóste miejsce OPEN i pierwsze wśród kobiet zajęła Justyna Kowalczyk, tracąc do zwycięzcy wśród mężczyzn 6,5 minuty. Zwycięstwo na pocieszenie po nieudanych mistrzostwach świata w Lahti przyszło jej stosunkowo łatwo, bo konkurentki nie były mocne – drugiej na liście wyników kobiety trzeba szukać 11. minut po Kowalczyk. Karolina Grohova w klasyfikacji OPEN zajęła 19. miejsce. Trzecia była 37-letnia Zuzana Kocumova.

Najlepszy z Polaków – Daniel Iwanowski z UKS Rawa Siedlce – zajął 10. miejsce OPEN, tracąc do zwycięzcy prawie 11 minut. Drugą po Kowalczyk Polką na liście wyników jest Beata Nowok (3:31:45), w klasyfikacji OPEN 225.

WYNIKI>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *