W Dusznikach będzie nie tylko uphill

Trasa nartorolkowego mini-maratonu będzie wiodła z Niemojowa do Spalonej.

Trasa nartorolkowego mini-maratonu będzie wiodła z Niemojowa do Spalonej.

Potwierdziły się wcześniejsze zapowiedzi: w sierpniu w Dusznikach uphill, a na tzw. autostradzie sudeckiej mini-maraton.

Zapisy na uphill, który odbędzie się po raz trzeci, już ruszyły w serwisie izawody.pl (opłata startowa to 40 zł), na mini-maraton na dystansie 21 km (trasa wiedzie z Niemojowa do Spalonej) mają ruszyć jeszcze dziś, tj. 8 czerwca.

Podbieg z Dusznik do Zieleńca zaplanowany jest na 13 sierpnia, dystans to około 12 km, a przewyższenie 400 metrów. Obowiązuje technika dowolna, ale można startować też na sprzęcie do techniki klasycznej czy rolkach z pompowanymi kołami.

Zgodnie z regulaminem, zawodnicy posiadające licencje PZN i PZBiath klasyfikowani będą poza klasyfikacją ogólną, ale w poprzednich latach taki zapis też istniał i nie był respektowany. W 2014 r. uphill wygrali baithloniści Krzysztof Pływaczyk i Weronika Nowakowska, rok później Czesi (licencji PZN nie mają, ale czeskiej federacji oraz FIS – jak najbardziej) – Klara Moravcova i Radek Sretr.

Mini-maraton odbędzie się 14 sierpnia, tu również obowiązuje technika dowolna, a zapis z malowniczej trasy można zobaczyć tutaj:

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *