Trzy nowe biegi w cyklu Euroloppet

Z każdym rokiem rośnie rodzina biegów, zaliczanych do cyklu Euroloppet. Od nowego sezonu dołączą do niego imprezy, odbywające się w Szwecji, Finlandii i Niemczech.

Podczas kongresu Euroloppet w szwajcarskim Obergoms zdecydowano, że w sezonie 2012/2013 do cyklu zaliczane będą także niemiecki Kammlauf (zapowiedziano to już przed rokiem), szwedzki Engelbrektsloppet i fiński Vuokatti Hiihto. Ten ostatni kilka lat temu odbywał się już pod szyldem Europejskiej Ligi Biegów Narciarskich.

Kammlauf to bieg, rozgrywany w niemieckim Klingenthal w ostatni weekend lutego. W sobotę start na 25 km techniką dowolną, w niedzielę na 25 lub 50 km techniką klasyczną. Więcej informacji>>

Na Engelbrektsloppet składają się z kolei bieg na 30 km „klasykiem” (tylko dla kobiet) i 60 lub 30 km (również klasykiem – dla obu płci). Zawody odbywają się w drugi weekend lutego w Norbergu, 165 km na północny-zachód od Sztokholmu.

Vuokatti Hiihto odbywa się z kolei w środkowej Finlandii w przedostatni weekend marca. W programie są biegi na 30 km Cl oraz na 30 i 60 km F (sobota), a także na 30 i 55 km Cl (niedziela). Więcej>>

Na kongresie Euroloppet ustalono też kalendarz mistrzostw Europy w biegach narciarskich. W 2013 r. odbędą się we Włoszech (Gsieser Tal Lauf), w 2014 na Słowacji (Biela Stopa), w 2015 r. w Niemczech (Skadi Loppet), a w 2016 r. w Hiszpanii (Marxa Beret). Aby być sklasyfikowanym, trzeba zaliczyć w jeden weekend dwa biegi – pierwszy będzie miał długość 42 km, drugi – ok. 30 km. Do tej pory mistrzostwa rozgrywano w innej formule: zaliczono do nich wyniki dwóch biegów z dwóch różnych lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *