Trwa sprzętowy wyścig zbrojeń

exel 2Jedni zamieniają Atomika na Fischera, inni Fischera na Salomona. Ale marketingowo najwięcej szumu było po decyzji Ole Einara Bjoerndalena.

Exel już przed rozpoczęciem minionego sezonu wypuścił serię kijów, które wzbudziły ciekawość, ale nie znalazły uznania wśród zawodników z elity (czytaj więcej>>). Konstruktorzy zapewniali, że dzięki ich zakrzywieniu z mięśni zawodnika przenoszone będzie nawet 20 proc. więcej mocy w odepchnięcie.

exel

Jest szansa, że nowinka znajdzie więcej zwolenników (kije już zimą były w sprzedaży detalicznej), bo „twarzą” Exela został znakomity biathlonista Ole Einar Bjorndalen, ośmiokrotny mistrz olimpijski. Do tej pory Norweg używał kijów firmy Madshus, z którą zresztą przedłużył niedawno kontrakt, ale już tylko na dostawę nart i butów.
– Dzięki zagiętym kijkom można zyskać 10-15 sekund na dystansie 10 km – przekonuje Bjoerndalen – Inaczej mówiąc, to różnica między pierwszym a dziesiątym miejscem. Także poziom kwasu mlekowego w mięśniach jest niższy i choć różnica nie jest duża, to dla mnie wystarczająca, by wybrać Exele – dodaje Ole.

Norweg nie jest jedynym sportowcem z elity, który zdecydował się przed nowym sezonem na wymianę dostawcy przynajmniej części ekwipunku.

Kontrakt z firmą One Way na używanie kijów podpisała Szwedka Charlotte Kalla (do tej pory korzystała ze Swixa), bracia Joergen i Anders Auklandowie po wielu latach korzystania ze sprzętu Atomika zamienią jego buty i narty na sprzęt Fischera, bracia Johannes i Tarjei Boe zamiast w butach Alpiny będą biegać w obuwiu Fischera, a Francuz Maurice Manificat po dwóch latach korzystania z usług Fischera związał się umową z Salomonem. Natomiast w butach i na nartach Madshusa biegać będzie Norweg Oystein Pettersen.

Kamil Zatoński info@biegowki24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *