Trener z zagranicy zaopiekuje się polskimi biegaczami

Na składy kadr narodowych w biegach narciarskich trzeba będzie poczekać do końca kwietnia. Poszukiwanie trenera dla seniorów trwa.

Zmiany, zmiany, zmiany.

Po poniedziałkowym posiedzeniu zarządu PZN komunikat jest obszerny, ale w sekcji poświęconej biegom narciarskim wyjątkowo niekonkretny.

Co wiemy?
1. Powołane zostaną oddzielne kadry narodowe A kobiet i mężczyzn. Ta pierwsza będzie liczyć aż 6 do 8 kobiet, a opiekę sprawować będą Aleksander Wierietielny i Justyna Kowalczyk. Do prowadzenie mężczyzn PZN chce znaleźć trenera z zagranicy, co oznacza, że nie będzie kontynuowana współpraca z Januszem Krężelokiem. Nazwisk zawodników, którzy wejdą do kadry, nie podano, zaznaczono jedynie, że powołanych zostanie czterech-pięciu biegaczy.

„Do niektórych narodowych związków narciarskich rozesłane zostały informacje o poszukiwaniu trenera. Tymczasową opiekę nad grupą sprawuje trener Tadeusz Krężelok” – podano.
Krężelok to jeden z dotychczasowych trenerów kadry młodzieżowej.

2. W planach jest powołanie kadry narodowej młodzieżowej, która liczyć będzie pięć zawodniczek i pięciu zawodników. Również w tym przypadku nazwiska zostaną ogłoszona do końca kwietnia.


Na zgrupowaniu preselekcyjnym w Levi przebywają obecnie Sylwia Jaśkowiec, Agata Warło, Urszula Łętocha, Izabela Marcisz i Monika Skinder. W obszarze zainteresowania jest też na pewno Eliza Rucka, nie wiadomo, co dalej z Martyną Galewicz i Eweliną Marcisz.

Pewniacy do kadry mężczyzn do Maciej Staręga i Dominik Bury, pozostali wyłonią się zapewne z grupy Kamil Bury, Mateusz Haratyk, Paweł Klisz i Jan Antolec.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *