Trasy w Soczi trudniejsze, niż w Vancouver

Justyna Kowalczyk chyba nie będzie musiała narzekać na to, że trasy biegowe na najbliższych igrzyskach olimpijskich będą dla niej trudne dlatego, że są… zbyt łatwe.

Wynikami inspekcji, przeprowadzonej na budowanych trasach, podzielił się przedstawiciel FIS Hermod Bjoerkestoel.

– Trasy są trudniejsze, niż te w Vancouver, ale prawdopodobnie nie tak wymagające technicznie – powiedział delegat FIS.

To dobra wiadomość dla Justyny Kowalczyk, która narzekała, że na trasach w Kanadzie brakowało trudnych podbiegów, na których mogłaby pokazywać swoją moc i dystansować rywalki. Pod względem technicznym w Vancouver nie było już jednak tak łatwo, zwłaszcza na ostatnim krętym zjeździe przed stadionem, gdzie Kowalczyk źle pojechała w sprincie  i najprawdopodobniej przez to straciła szanse na złoto.

Zawody w biegach narciarskiej w czasie zimowych igrzysk olimpijskich  2014 r. rozegrane zostaną w górach, około godzinę drogi od Soczi. Obecnie trwają tam wciąż prace budowlane.

–  Zawsze jestem pod wrażeniem, jak w Rosji sprawy mogą posuwać się w szybkim tempie. Mimo kilku poprawek, które muszą zostać naniesione,  jestem zadowolony z postępu prac. Myślę, że organizatorzy zdążą na czas z przygotowaniami do zawodów testowych zimą- podsumowuje Joerg Capol, dyrektor ds. biegów narciarskich FIS.

2 komentarz do “Trasy w Soczi trudniejsze, niż w Vancouver

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *