Trasy w Polsce: gdzie można biegać

Fot: COS OPO Zakopane

Z kolejnych miejsc w Polsce docierają informacje o przygotowaniu tras. W innych śniegu na ratrak jest wciaż jeszcze za mało.

Jako pierwsza ruszyła trasa w Zakopanem, na której w najbliższy weekend odbędą się zawody Pucharu Grupy Azoty.

Jak poinformował nas Oliwier Gąsienica-Ciaptak z COS OPO Zakopane, trasy będą dostępne dla wszystkich chętnych od 7 grudnia.

Fot: COS OPO Zakopane

Odcinek o długości 500 metrów przygotowano w CSZ Ptaszkowa.

„System stucznego naśnieżania umożliwił nam przygotowanie trasy z 30 cm warstwą śniegu.Trasa jest ratrakowana z założonymi torami do stylu klasycznego po zewnętrznej jej stronie oraz środkiem do techniki łyżwowej (stadion ma dodatkowo 4 tory do klasyka). Jeśli progozy się sprawdzą i pogoda dopisze to na dniach udostępniona zostanie pętla 1km.” – napisano na profilu FB centrum.

Fot: CSZ Ptaszkowa

Skuter ubił trasy w Krzywej-Banicy.

„Śnieg wprawdzie już nie pada, ale utrzymuje się mróz (dziś w nocy -13 st.C) i udało się ubić skuterem trasy sportowe w Krzywej-Banicy. Możemy więc zacząć sezon narciarski. Niedługo zacznie działać kamerka umieszczona na budynku CNB i będziecie mogli sprawdzać warunki i pogodę na trasach biegowych” – napisano na profilu FB.

Niedługo dostępne powinna być też niewielka trasa w Klikuszowej.

Ratrak ubił odcinki na Kubalonce.

Fot: Iwona Boś

Śniegu jest natomiast wciąż za mało, by ratrak mógł wyjechać na trasy w Jakuszycach. W Bedrichovie, po czeskiej stronie Gór Izerskich, ratrak ubił tylko dośnieżany stadion, natomiast dalej trasy ubijają już tylko narciarze.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *