Zobacz trasę Biegu Piastów

35-bieg-piastow1W Jakuszycach od piątku dzień świstaka – trasa i dystans każdego z biegów ta sama.Organizatorzy Biegu Piastów zdecydowali, że każdy z trzech biegów, które rozgrywać się będą od piątku do niedzieli, będzie taka sama. Dystans to 10 km, a przebieg ilustruje poniższa mapa.

trasa-bieg-piastow

„Apelujemy do wszystkich Zawodników aby nie startowali na nowych nartach i uważali na przetarcia znajdujące się na niektórych fragmentach tras. Momentami trasy mogą być także oblodzone. Na trasie, ze względu na jej skrócenie nie ma punktów żywieniowych. Każdy zawodnik w pakiecie startowym otrzymuje żel energetyczny” – informuje Dariusz Serafin, komandor Biegu Piastów.

Start na Polanie Jakuszyckiej w okolicy strzelnicy biathlonowej. Na początku pola startowego (najbliżej linii startu) znajdują się dwa sektory – pierwszy z którego zawodnicy startuję, drugi w którym zakładamy narty i przygotowujemy się do startu. W następnych sektorach zawodnicy stoją z nartami w ręku. Po starcie pierwszego sektora, każdy kolejny przesuwa się o jeden do przodu. Do każdego sektora wpuszczanych będzie po stu zawodników, według kolejności przydzielonych numerów:
• 1-99
• 100 – 199
• 200 – 299
• 300-399
itd.

Czas biegu wszystkich zawodników z sektora pierwszego będzie liczony od momentu przekroczenia linii pomiaru czasu przez pierwszego zawodnika (czas brutto). Zawodnicy z pozostałych sektorów mają liczony indywidualny czas biegu od momentu przekroczenia linii pomiaru czasu do mety (czas netto). Każdy sektor startuje co 5 minut.

KZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *