Tour de Ski w liczbach

7. edycja Tour de Ski potrwa od 29 grudnia do 6 stycznia. Zobacz prestiżową wielodniówkę w liczbach.

Siedem etapów siódmego TdS zaplanowano na 9 dni. Miejscowość, w których rozeegrane zostaną zawody, to niemiecki Oberhof (29 i 30 grudnia), szwajcarskie Val Muestair (1 stycznia), włoskie Toblach/Cortin d’Ampezzo (3 i 4 stycznia) oraz Val di Fiemme (5 i 6 stycznia).

Nagrody pieniężne: w sumie 560 tys. CHF (1,9 mln zł). Zwycięzcy poszczególnych etapów zgarną po 3 tys. CHF, a lider po każdym dostanie 1 tys. CHF. Zwycięzca klasyfikacji sprinterskiej otrzyma 6 tys. CHF.

Punkty do Pucharu Świata: zwycięzca Touru zgarnia 400 pkt, a za poszczególne biegi zawodnicy otrzymują połowę punktów, przyznawanych w „zwykłych” zawodach PŚ. Będzie to więc 50 pkt za wygraną etapową (40 pkt za drugie miejsce, 30 za trzecie itd.). Maksymalna pula do zdobycia to 750 pkt.

Bonusowe sekundy: będą przyznane na każdym etapie oprócz finałowego. Ktoś, kto zdobędzie wszystkie, może poprawić swój łączny czas o 2:45 minuty (w rywalizacji kobiet) lub 3 minuty (w rywalizacji mężczyzn).

Dystans i sprzęt: panie przebiegną maksymalnie 50,4 km, panowie 84,4 km. Przeciętnie zawodnicy będą mieli do dyspozycji 15 par nart do „łyżwy” i 20 par do „klasyka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *