To już przesądzone: Northug nie jedzie na igrzyska

Dwukrotny mistrz olimpijski i sześciokrotny medalista igrzysk nie załapał się do składu Norwegii. 

Ole Einar Bjoerndalen ma pojechać do Pjongczangu jako towarzysz Darii Domraczewej, o towarzyszce Pettera Northuga nic nam nie wiadomo, dlatego w Korei 32-latka na pewno nie zobaczymy. Decyzja ta została potwierdzona przez norweski komitent olimpijski.

-Wielu z nas będzie brakować Pettera Northuga na igrzyskach. Jego sytuacja była już jednak klarowna po decyzji federacji narciarskiej. Liczą się wyniki, a niestety tych Petter w tym sezonie nie miał. Miał trochę pecha, bo w najważniejszych momentach walki o igrzyska był kontyzjowany i chory – powiedział Tore Øvrebø, wiceprezeydent NKOl.

Do Korei pojadą Emil Iversen, Pål Golberg, Sondre Turvoll Fossli i Eirik Brandsdal, a także Niklas Dyrhaug, Didrik Tønseth, Finn Hågen Krogh, Hans Christer Holund, Johannes Høsflot Klæbo, Simen Hegstad Krüger oraz Martin Johnsrud Sundby.

Norhug rozchorował się przed inauguracją sezonu w Beitostølen, nie był też w pełni zdrów na mistrzostwa Norwegii i Puchar Świata w Planicy, który był jego ostatnią szansą na kwalifikację.

Tak Petter Northug zdobywał złoto na 50 km techniką klasyczną w Vancouver

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *