Therese Johaug wygrała otwarcie sezonu

beitostolenBieg na 7,5 km techniką klasyczną w norweskim Beitostolen pewnie wygrała Therese Johaug. Wśród mężczyzn triumfował Sjur Roethe.

Norweski portal langrenn.com określił triumf w zawodach FIS mianem deklasacji – Johaug zanotowała bowiem czas o 38,4 s lepszy od Heidi Weng i o 55,2 s od Kari Oyre Slinde. Czwarta była Astrid Jacobsen, której przed zawodami ktoś… ukradł kije. Na szczęście miała zapasowe. Piąta finiszowała Ingvild Flugstad Oestberg, która pokonała dystans bezkrokiem.

Kobiety – 7.5 km Cl
1. Therese Johaug, IL Nansen 20: 26.1
2. Heidi Weng BUL IL 38.4
3. Kari Øyre Slinde, Oppdal IL 55.2
4. Astrid Uhrenholdt Jacobsen, IL Heming 56.2
5. Ingvild Flugstad Ostberg, Gjovik Skiklubb +1: 01.5
6. Maiken Caspersen Falla, Gjerdrum IL +1: 03.2

Ponad.140 zawodników stanęło do rywalizacji mężczyzn. Najlepszy czas wykręcił Martin Johnsrud Sundby, ale został zdyskwalifikowany przez sędziów. Chodziło o sytuację na jednym z zakrętów, gdzie Sundby wykonał zbyt wiele odepchnięć.

Trener Vidar Lofshus widział przewinienie, ale nie miał pewności, czy było intencjonalne czy wynikało z tego, że zdobywca Pucharu Świata stracił na chwilę równowagę (na powyższym filmie nic na to nie wskazuje).

Sam Sundby zapewniał, że nie złamał zasad i dodał, że nietrudno o błędy, kiedy startuje się jako ostatni w stawce 143 biegaczy, a tory nie są już w idealnym stanie.

Zwycięstwo przypadło Sjurowi Roethe, który o 51 sekund wyprzedził mniej znanego Martina Nyengeta i o 1:08 minuty Hansa Christera Holunda.

1. Sjur Røthe, Voss IL 37:59,0
2. Martin Løwstrøm Nyenget, Lillehammer Skiklub +51,0
3. Hans Christer Holund, Lyn Ski +1:08,7
4. Morten Eide Pedersen, Lillehammer Skiklub / Team Coop +1:15,5
5. Eirik Brandsdal, Kjelsås IL +1:15,6
6. Christoffer Callesen, Heggedal IL / Team LeasePlan Go +1:17,9

Pełne wyniki>>

Skrót zawodów:

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *