Tartu Maraton dołącza do cyklu Ski Classics

Od najbliższego sezonu cykl Ski Classics składać się będzie z siedmiu biegów długo- dystansowych. Nowicjuszem w tym gronie jest estoński Tartu Maraton.

Ski Classics to seria najpopularniejszych europejskich biegów narciarskich, rozgrywanych techniką klasyczną. W ubiegłym, premierowym sezonie, na cykl składało się sześć biegów. Teraz będzie ich siedem: do kalendarza dołączono bowiem estoński Tartu Maraton.

– Kalendarz Ski Classics na sezon 2012 prezentuje się bardzo ekscytująco. Po tym, jak znalazł się w nim Tartu Maraton, wydaje się być kompletny. Tartu Maraton odbywa się 2 tygodnie po Koenig Ludwig Lauf  i 2 tygodnie przed Biegiem Wazów – powiedział David Nillsion, dyrektor wykonawczy Ski Classics.

– Tartu Maraton jest jednym z najważniejszych biegów narciarskich na świecie, każdego roku  gromadzi najlepszych narciarzy długodystansowców – dodał.

– Bjoern Daehlie, multimedalista olimpijski i Anders Aukland, dwukrotny zwycięzca Tartu Maratonu, wystawili trasie maratonu najwyższą ocenę, podkreślając jej różnorodną scenerię – mówi Indrek Kelk, dyrektor generalny Tartu Maratonu – Obecność w Ski Classics daje nam możliwość udowodnienia milionom telewidzów, że obaj królowie nart mówią prawdę. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu zdjęć z trasy i wysiłku organizacyjnego, tysiące narciarzy z Europy będzie chciało wziąć udział w biegu w kolejnych latach – dodał.

Na cykl Ski Classics składają się:

1. Jizerska 50

2. Marcialonga

3. Koenig Ludwig Lauf

4. Tartu Maraton

5. Bieg Wazów

6. Birkebeinerrennet

7. Finał: Norefjellrrennet

Strona www>> http://www.skiclassics.com/

Video, podsumowujące Ski Classics 2011

Aby być klasyfikowanym w Ski Classic, należy mieć licencję zawodnika FIS, a także znaleźć się w TOP30 któregoś z biegów.

W ubiegłym sezonie najlepszy wśród mężczyzn okazał się Stanislav Rezac z Czech, a wśród kobiet Seraina Boner ze Szwajcarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *