Szymańczak nie pomogła Kowalczyk…

Kuusamo Kowalczyk Bjoergen Johaug Kalla…a Kreczmer Starędze – tak wyglądały sprinty w Novym Mestie w wykonaniu naszych reprezentantów.

Marzenie o dobrym występie Polek w sprincie drużynowym w Soczi to raczej marzenie ściętej głowy.

W niedzielnych sprintach w czeskim Novym Mestie Justyna Kowalczyk w parze z Agnieszką Szymańczak miały sprawdzić się na tle rywalek w ostatniej przedolimpijskiej próbie. Niestety, próba ta była nieudana, a scenariusz biegu podobny do wielokrotnie widywanego w biegach sztafetowych z udziałem naszej mistrzyni olimpijskiej – Justyna Kowalczyk biegła bardzo dobrze, ale koleżanka/koleżanki nie dostosowywały się do tego poziomu.

Pierwszą zmianę Szymańczak skończyła na… ostatnim, 13. miejscu, z którego Kowalczyk dzięki najlepszemu czasowi odcinka wyprowadziła team na 8. pozycję. Kolejne dwie zmiany Szymańczak przebiegła z czasami dającymi 11. miejsca, a Kowalczyk – z drugim i siódmym czasem. W sumie dało to ósmą pozycję. W półfinale A od Polek gorsze były tylko Włoszki, nieliczące się w biegach Austriaczki oraz druga i trzecia ekipa Czech (w tej pierwszej wystąpiła znana z wygranej w Biegu Piastów Klara Moravcova).

Niestety, taki wynik nie rokuje dobrze na ewentualny olimpijski występ (Kowalczyk jeszcze nie zdecydowała, czy pobiegnie w sprincie drużynowym), bo nawet jeśli liczyć tylko po jednej ekipie narodowej (Norweżki, Niemki czy Rosjanki wystawiły po dwie drużyny), to Polska sklasyfikowana zostałaby na 10. miejscu. To i tak pozycja poza finałową ósemką, o medalach nie wspominając.

Podobnie wyglądał wczoraj występ naszej męskiej drużyny w składzie Maciej Staręga-Maciej Kreczmer. Ten pierwszy miał w półfinale wyniki na poziomie ekip, które przeszły kwalifikacje (na pierwszym i drugim odcinku drugi i trzeci czas), ale Kreczmer nie biegł na tyle szybko, by można było myśleć o ściganiu się także w finale.

Sprinty wygrały Norweżki przed Finkami i Rosjankami oraz Rosjanie przed dwiema ekipami norweskimi.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *