Sztafety Piastów w tym sezonie nie będzie

Planowana na 5 lutego Sztafeta Piastów nie odbędzie się. Powód: nowy ośrodek na Polanie Jakuszyckiej nie jest jeszcze gotowy.

Sztafeta miała zostać zorganizowana na terenie nowego ośrodka Polana Jakuszycka DCS, ale nie będzie on jeszcze gotowy w tym sezonie, dlatego organizatorzy zdecydowali, że wyścigu czteroosobowych drużyn nie będzie.

„Rozgrywanie Sztafety Piastów na innych trasach (np. na Dolnym Dukcie i Górnym Dukcie), wymagałoby zamknięcia ich dla setek biegaczy, którzy odwiedzają nas w weekendy. Chcemy tego uniknąć, tym bardziej, że tydzień przed planowanym terminem Sztafety odbędzie się Bieg dla Kobiet i Mężczyzn, który będzie się wiązał z ograniczeniami ruchu dla osób, które nie będą startować. Organizacja Sztafety zmusiłaby nas do zamknięcia tras na znacznie dłuższy czas, niż podczas Biegu dla Kobiet i Mężczyzn” – tłumaczą organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Sztafety mają wrócić w 2023 r.

Decyzja o odwołaniu być może jest podyktowana także niewielkim zainteresowaniem – na liście startowej nie było do tej pory żadnych drużyn. W poprzednich latach sztafety przyciągały kilkadziesiąt drużyn, niektore zapisywały się w ostatniej chwili.

Bieg dla Kobiet i Mężczyzn i Biegniemy dla WOŚP! w tym sezonie odbędą się 29 i 30 stycznia.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *