Bieg Piastów będzie jeszcze krótszy

35-bieg-piastow1Impreza nie będzie odwołana, ale dystans żadnego z biegów nie będzie dłuższy niż 12-14 km.

To, co od kilkunastu dni wydawało się nieuniknione, stało się faktem – 38. Bieg Piastów będzie miał tylko symboliczny wymiar. I choć poza biegiem na 30 km techniką dowolną żaden inny, organizowany w ramach Festiwalu Narciarstwa Biegowego, nie zostanie odwołany, to warunki śniegowe pozwolą na co najwyżej rekreacyjne bieganie na dystansach nie dłuższych niż 12-14 km.

Przed dziesięcioma dniami organizatorzy zapowiadali skrócenie dystansów 50, 26 i 15 km o około jedną trzecią. Od tego czasu opady śniegu w Jakuszycach były symboliczne.

Wbrew wiosennej aurze, panującej w lutym tego roku, mamy w planach zrealizowanie całego 38. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego (22.02 – 2.03.2014). Odwołaliśmy jedynie bieg na 30 km stylem dowolnym. Pozostałe imprezy mają się odbyć, choć w zmienionej formule i na znacznie krótszych dystansach.

Do piątku 21 lutego, do godz. 8.00 wszyscy zapisany na biegi na 15, 26 i 50 km klasykiem w ramach 38. Biegu Piastów mogą podjąć decyzję o przepisaniu się na 39. Bieg Piastów w 2015 roku. Należy napisać na adres zawodnicy@bieg-piastow.pl

„Warunki pogodowe nie są łatwe. Śnieg w wielu miejscach jest zabrudzony lub zlodzony. A prognozy pokazują, że szanse na intensywne opady śniegu w najbliższych dniach są znikome” – podają organizatorzy.

Za przebiegnięcie tegorocznego Biegu Piastów nie będą wbjane pieczątki Worldloppet.

Istniejące na dziś trasy to: trasy FIS – przygotowywane na Puchar Świata, pozostałe wyczynówki (Adama, Buczki), Samolot, Cicha Równia i okolice, Górny Dukt i Dolny Dukt aż do Kopalni.

Start na pewno nie odbędzie się na Polanie Maliszewskiego, a na Polanie Jakuszyckiej. Zmieni się też jego formuła. Startuje stu zawodników, a kolejna setka za nimi wpina narty i przygotowuje się do startu. Reszta czeka z nartami w ręku i setkami wchodzi na drugie pole startowe, dopiero gdy stojący w nim zawodnicy przejdą do pierwszego sektora. Wydłużą się także odstępy czasowe między startującymi – najprawdopodobniej do 5 minut.

Na trasie biegu będą założone maksymalnie dwa tory do klasyka.

Źródło: Bieg Piastów

3 komentarz do “Bieg Piastów będzie jeszcze krótszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *