Sutter i Rocarek najszybsi w Int. Tiroler Koasalauf

euroloppetAustriak Martin Sutter triumfował w biegu techniką klasyczną, a Czech Jiri Rocarek w biegu techniką dowolną na 50 km w austriackim St. Johann in Tirol.

Int. Tiroler Koasalauf to bieg zaliczany do cyklu Euroloppet. W sobotę zawodnicy ścigali się na dystansach 28 i 50 km „klasykiem”, w niedzielę na tych samych trasach – „łyżwą”.

„Pięćdziesiątkę” klasykiem najszybciej pokonał reprezentant gospodarzy Martin Sutter (Fischer Racing Team), który osiągnął czas 2:33:24. 18 sekund straty zanotował Niemiec Florian Rohde, w kolejni na mecie pojawili się znani ze startów w Biegu Piastów Czesi – Daniel Slechta i Jakub Sikora.

W biegu krótszym, na 28 km, triumfował Rocarek, który dzień później okazał się bezkonkurencyjny na dystansie 50 km techniką dowolną (czas: 2:08:50). Podium uzupełnili Austriacy – Michael Eberharter i wracający na trasy, podejrzewany wielokrotnie o stosowanie dopingu, Christian Hoffmann. To złoty medalista olimpijski z Salt Lake City – wygrał wtedy bieg na 30 km. W dorobku ma też brąz z „50-tki” w Nagano i ze sztafety z mistrzostw świata w Ramsau w 1999 r.

Bieg na 28 km „łyżwą” wygrał Krystof Kopal (Czechy).

Tym razem w żadnym z biegów nie wystartowali Polacy.

1 komentarz do “Sutter i Rocarek najszybsi w Int. Tiroler Koasalauf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *