Staręga i Jaśkowiec ponownie najszybsi na nartorolkach

PP marklowiceZawodami w Marklowicach zakończyły się tegoroczne zmagania o Puchar Polski w biegach na nartorolkach.

Maciej Staręga i Sylwia Jaśkowiec potwierdzili, że w biegach na nartorolkach w Polsce nie mają sobie równych – oczywiście nie licząc Justyny Kowalczyk. Reprezentant UKS Rawa Siedlce i biegaczka z LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany pewnie zwyciężyli w finałowych zawodach Pucharu Polski w Marklowicach i jednocześnie triumfowali w klasyfikacji generalnej cyklu.

Seniorzy ścigali się na dystansie 12 km, a seniorki miały do pokonania cztery dwukilometrowe pętle.

Staręga był na mecie czas o 6,6 s lepszy od Sebastiana Gazurka (NKS Trójwieś Beskidzka) i o 26 sekund od Jana Antolca (LKS Poroniec Poronin). Czwarty był kolejny kadrowicz – Paweł Klisz (LKS Klimczok Bystra), a piąty Marcin Rzeszótko z AZS AWF Katowice, który wypadł z kadry, ale wciąż z nią trenuje.

Wśród seniorek rywalizacja o zwycięstwo także rozegrała się między kadrowiczkami: Sylwia Jaśkowiec o 17 sekund pokonała Agnieszę Szymańczak, a Kornelia Kubińska miała 47 sekund straty.

Podium w pozostałych kategoriach wiekowych:

Junior A: 1. Tomasz Jurczak (MUKN Pod Stróżą Miszkowice) 2. Kamil Bury (MKS Istebna) 3. Dawid Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze)

Junior B: 1. Patryk Borkowski (UKS Rawa Siedlce) 2. Filip Kroemer (UMKS Marklowice) 3. Dominik Bury (MKS Istebna)

Junior C: 1. Szymon Sikora (MULKS Tomaszów L.) 2. Mikołaj Michałek (MKS Istebna) Aleksy Stokfisz (MULKS Tomaszów L.)

Juniorka A: 1. Urszula Łętocha (Śnieżka Karpacz) 2. Karolina Trzaska (MUKN Pod Stróżą Miszkowice) 3. Anna Kalina (MUKN Pod Stróżą)

Juniorka B: 1. Katarzyna Stokfisz (MULKS Tomaszów L.) 2. Weronika Legierska (MKS Istebna) 3. Agata Warło (UMKS Marklowice)

Juniorka C: 1. Aleksandra Łacek (NKS Trójwieś Beskidzka) 2. Kamila Boczkowska (MKS Karkonosze) 3. Katarzyna Skurzok (NKS Trójwieś Beskidzka)

Wyniki Wyniki PP w Marklowicach

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *