Sporo zmian w narciarskich kadrach

logo pzn_cmyk_tiffMniejszy Team Justyny Kowalczyk i większa kadra A-mix, która wciąż czeka na trenera – to najważniejsze zmiany w grupach szkoleniowych na sezon 2015/2016.

Po środowej konferencji PZN opublikowano składy grup szkoleniowych na sezon 2015/2016.

Najważniejszą, ale zapowiadaną już zmianą, jest odejście Sylwii Jaśkowiec z Teamu Kowalczyk po zaledwie jednym – ale okraszonym medalem mistrzostw świata – sezonie. 29-letnia zawodniczka znów będzie trenować z kadrą A-mix, której trenera wciąż nie znaleziono. Nie będzie nim na pewno Janusz Krężelok – z komunikatu na stronie PZN wynika, że nie będzie on w ogóle pracował w kadrze.

W Teamie Kowalczyk mocno skurczy się sztab serwisowy. Pozostanie Peep Koidu, a wspierać go będzie Maciej Kreczmer, ale nie będzie ani Szweda Ulfa Olssona, ani Are Metsa.

Asystentami Aleksandra Wierietielnego będą natomiast nadal Rafał Węgrzyn i Mateusz Nuciak.

W męskiej części kadry A-mix oprócz dotychczasowych jej członków, czyli Macieja Staręgi, Sebastiana Gazurka, Jana Antolca i Pawła Klisza znajdzie się Konrad Motor, który w minionym sezonie trenował pod okiem Wiesława Cempy. W prowadzonej przez niego kadrze młodzieżowej była też Ewelina Marcisz, która również – tak jak Motor – przejdzie do kadry A-mix. Razem z nią – oprócz wspomnianej Jaśkowiec – będą trenować Kornelia Kubińska i Paulina Maciuszek, dla której ostatni sezon ze względu na kontuzję był praktycznie stracony. Maciuszek otrzymała jednak kolejną szansę.

W sztabie szkoleniowym tej grupy pozostaną: Andrzej Michałek (asystetn), Kamil Fundanicz (asystent), Mariusz Hluchnik (asystent), Piotr Pilch (serwisant), Paweł Fundanicz (serwisant), Paweł Gurbisz  (fizjoterapeuta), a współpracę z kadrą rozpocznie fizjolog – Andrzej Klusiewicz.

Na razie nie wiadomo, kto będzie trenował w kadrze młodzieżowej, ani kto będzie ją szkolił. Do tej pory byli to Wiesław Cempa i Urszula Migdał, a w grupie zawodników byli Motor, Bartłomiej Rucki oraz Dominik i Kamil Burzy. Żeńską część kadry tworzyły Urszula Łętocha, Dominika Bielecka, przez pewien czas Magdalena Kozielska oraz Ewelina Marcisz.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *