Sporo zmian w cyklu zawodów SNS

Organizatorzy SNS-Salomon Nordic Sunday odkryli część kart i podali informacje o tym, jak będzie wyglądała czwarta odsłona popularnego cyklu zawodów. Jest sporo zmian!

– Najważniejsza chyba zmiana to likwidacja podziału na dystanse Mini i Mega, która jeszcze zwiększy rywalizację w poszczególnych kategoriach wiekowych. W tym sezonie wszyscy ścigać się będą na tych samych dystansach. Dla różnych biegów będę one inne – od 5 do blisko 20 km. Będzie to więc taka mała namiastka Pucharu Świata, gdzie aby wygrać w klasyfikacji generalnej trzeba się pokazać z dobrej strony na różnych dystansach – podali organizatorzy na stronie internetowej.

Dodano, że pojawi się sporo nowych biegów i – jak to ujęto – nowych fragmentów, dotychczas nie włączanych w biegi w ramach cyklu SNS.

– Trasy będą ciekawe i wymagające. Sami nie możemy się doczekać, czy Wam się spodobają… – piszą dość tajemniczo organizatorzy.

Dodano, że dobiegają końca prace nad kalendarzem i w najbliższych dniach zostanie on przedstawiony. Wstępnie pierwsze zawody zaplanowano na 16 grudnia, oczywiście w Jakuszycach. Według planu, podanego już kilka tygodni temu przez właściciela tamtejszych tras, czyli Stowarzyszenie Biegu Piastów, SNS-y odbędą się jeszcze 20 stycznia, 3 i 17 lutego oraz 10 marca.

Zwycięzcy biegów nie będą już otrzymywać medali, więcej będzie za to nagród losowanych wśród uczestników.

Czipy pobierane będą na cały sezon, co powinno zlikwidować kolejki w biurze zawodów. Co ważne, nie trzeba będzie płacić kaucji za urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *