Spore zmiany w kalendarzu imprez w Jakuszycach

Fot: Marcin Oliva Soto

Przebudowa Polany Jakuszyckiej to jedno, kwestia pieniędzy – drugie. To z tych powodów kalendarz biegów na najbliższy sezon jest uboższy od poprzedniego.

Na pierwsze zawody amatorów trzeba będzie poczekać do 12 stycznia. Wtedy odbędzie się Bieg dla Kobiet i Mężczyzn na dystansie 15 km techniką klasyczną. W ostatnich latach w tym terminie odbywał się Bieg tylko dla Kobiet, ale wobec braku cyklu 5-10-15 (zakończono współpracę ze sponsorem, firmą Enervit Polska) zdecydowano się dać szansę także panom. Jednocześnie dystans wydłużono z 7 do 15 km.

Dzień później odbędzie się Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dystans 7 km, technika – dowolna.

Na 2 lutego zaplanowano Sztafetę Piastów, organizowaną po raz pierwszy w minionym sezonie. Cieszyła się ona dużym powodzeniem (wystartowało 50 drużyn). Zmienia się dystans – z 7 km skrócony zostanie do 5 km, co jest wymuszone przebudową polany – start i meta znajdować się będą zapewne w okolicach wieży, a trasa prowadzić będzie Górnym i Dolnym Duktem.  Dwie pierwsze zmiany techniką klasyczną, dwie kolejne – dowolną.

Od 23 lutego Festiwal Narciarstwa Biegowego, który ma nieco okrojony program w porównaniu z ubiegłym rokiem. Zacznie się od Rodzinnej Dziesiątki (10 km Cl), dzień później Memoriał Stanisława Michonia (15 km Cl), a w poniedziałek 25 lutego Nocna Dziesiątka (10 km Cl).

W piątek 1 marca bieg na dystansie 30 km techniką dowolną, a możliwe, że tego dnia odbędzie się też bieg na 7 km techniką klasyczną. „Gdy sprawa się rozstrzygnie, poinformujemy” – podają organizatorzy.

W sobotę bieg główny (50 km Cl), w niedzielę – na 25 km Cl. Tym razem równolegle nie będzie biegu na dystansie 12 km.

Sezon zamknie Bieg Charytatywny dla Joli (7 km), zaplanowany na 30 marca.

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *