Spore zmiany w kalendarzu imprez w Jakuszycach

Fot: Marcin Oliva Soto

Przebudowa Polany Jakuszyckiej to jedno, kwestia pieniędzy – drugie. To z tych powodów kalendarz biegów na najbliższy sezon jest uboższy od poprzedniego.

Na pierwsze zawody amatorów trzeba będzie poczekać do 12 stycznia. Wtedy odbędzie się Bieg dla Kobiet i Mężczyzn na dystansie 15 km techniką klasyczną. W ostatnich latach w tym terminie odbywał się Bieg tylko dla Kobiet, ale wobec braku cyklu 5-10-15 (zakończono współpracę ze sponsorem, firmą Enervit Polska) zdecydowano się dać szansę także panom. Jednocześnie dystans wydłużono z 7 do 15 km.

Dzień później odbędzie się Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dystans 7 km, technika – dowolna.

Na 2 lutego zaplanowano Sztafetę Piastów, organizowaną po raz pierwszy w minionym sezonie. Cieszyła się ona dużym powodzeniem (wystartowało 50 drużyn). Zmienia się dystans – z 7 km skrócony zostanie do 5 km, co jest wymuszone przebudową polany – start i meta znajdować się będą zapewne w okolicach wieży, a trasa prowadzić będzie Górnym i Dolnym Duktem.  Dwie pierwsze zmiany techniką klasyczną, dwie kolejne – dowolną.

Od 23 lutego Festiwal Narciarstwa Biegowego, który ma nieco okrojony program w porównaniu z ubiegłym rokiem. Zacznie się od Rodzinnej Dziesiątki (10 km Cl), dzień później Memoriał Stanisława Michonia (15 km Cl), a w poniedziałek 25 lutego Nocna Dziesiątka (10 km Cl).

W piątek 1 marca bieg na dystansie 30 km techniką dowolną, a możliwe, że tego dnia odbędzie się też bieg na 7 km techniką klasyczną. „Gdy sprawa się rozstrzygnie, poinformujemy” – podają organizatorzy.

W sobotę bieg główny (50 km Cl), w niedzielę – na 25 km Cl. Tym razem równolegle nie będzie biegu na dystansie 12 km.

Sezon zamknie Bieg Charytatywny dla Joli (7 km), zaplanowany na 30 marca.

Kamil Zatoński

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *