Sobota w La Clusaz

Justyna Kowalczyk przegrywająca z Marit Bjoergen i emocjonujący finisz biegu mężczyzn – tak wyglądały sobotnie zawody Pucharu Świata we francuskim La Clusaz.fis_2009-02-13_11-49-34

W biegu kobiet na 10 km technikną klasyczną triumfowały Norweżki – powracająca po przerwie Marit Bjoergen wyprzedziła Therese Johaug. Justyna Kowalczyk z wyniku na francuskich trasach na pewno nie będzie zadowolona. Obchodząca w sobotę urodziny Polka miała pod koniec dystansu problemy ze smarowaniem i ostatecznie na mecie zameldowała się z czasem o 18 sekund gorszym od Bjoergen, co wystarczyło na trzeci stopień podium.

Sporych emocji dostarczył kolejny bieg. Wśród mężczyzn, ścigających się na 15 km, tym razem najlepsi okazali się zawodnicy ze wschodu. Na finiszu z niemal identycznym czasem – 37:11.6 – zameldowali się Kazach Aleksiej Poltoranin i Rosjanin Aleksandr Biessmiertnych, który jednak za wcześnie zaczął cieszyć się ze zwycięstwa i ostatecznie przegrał o ok. dwie długości buta. Dla 25-letniego Kazacha to drugi triumf w zawodach PŚ – w grudniu 2010 r. wygrał w Davos (również w biegu na 15 km klasykiem).

Różnice w czołówce biegu mężczyzn były niewielkie – trzeci Dario Cologna miał 0,3 sekundy straty, niespodziewanie finiszujący na czwartym miejscu Niemiec Didrik Toenseth – 0,9 sekundy., a piąty Aleksander Liegkow – 1,3 sekundy. W czołówce męskiego Pucharu Świata nie doszło po tych zawodach do przetasowań, ale Dario Cologna nadrobił dystans do Aleksandra Liegkowa. Szwajcar traci teraz do rosyjskiego lidera PŚ do 41 punktów. Trzeci w klasyfikacji generalnej Petter Northug w La Clusaz nie startował.

W niedzielę we francuskiej miejscowości ścigać będą się sztafety.

Wyniki biegu kobiet: http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=CC&raceid=20697

Wyniki biegu mężczyzn: http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=CC&raceid=20698

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *