Skandal dopingowy na mistrzostwach świata w Seefeld

7 osób, w tym pięciu sportowców, zatrzymała austriacka policja w Seefeld, wynika z nieoficjalnych informacji stacji ARD.

W rajdzie przeciw oszustom brały udział jednostki specjalne z Austrii i Niemiec. Policjanci z tego drugiego kraju byli zaangażowani także dlatego, że w kręgu podejrzanych znalazł się lekarz z Erfurtu, który miał pomagać dopingowiczom.

Komu? Oficjalnie nie wiadomo, organizatorzy mistrzostw w Seefeld zapowiedzieli zorganizowanie konferencji w środę o godz. 15. Ale już teraz zapowiada się na to, że pozostanie duży niesmak, bo chodzi prawdopodobnie o reprezentantów gospodarzy. W nieoficjalnych doniesieniach pojawiły się nazwiska austriackich sprinterów – Dominika Baldaufa (był 44 w sprincie stylem dowolnym) oraz Maksa Haukego. Ten drugi wraz z Baldaufem zajął 6 miejsce w team sprincie.

Stacja ARD wspomniała także o sportowcach z innych krajów – Estonii i Kazachstanu. Na liście startowej dzisiejszego biegu na 15 km Cl są m.in. Aleksiej Połtoranin oraz Karel Tammjerv i Andreas Veerpalu, ale przy obu widnieje status „nie wystartowali”.

Za doping w Austrii grozi kara do 10 lat więzienia.

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *