Sgambeda odbędzie się 2 grudnia

Choć przez dwa sezony z rzędu naturalnego śniegu we włoskim Livigno nie było, to organizatorzy Sgambedy nie zdecydowali się na zmianę terminu zawodów.

Bieg, który tradycyjnie otwiera sezon zawodów masowych w Europie, zaplanowano na 2 grudnia – wynika z informacji portalu biegowki24.pl.

W programie będzie tylko bieg techniką klasyczną, choć pojawiły się spekulacje, że organizatorzy przywrócą także bieg techniką dowolną. Przez lata był on biegiem głównym, ale przed dwoma laty z niego zrezygnowano i skupiono się na technice klasycznej i wyścigu, włączonym do cyklu Visma Ski Classics. W ubiegłym sezonie zawody odbyły się na nieco ponad 6-kilometrowej pętli, którą trzeba było pokonać pięciokrotnie. Najpierw startowali zawodowcy, a dopiero kiedy ich rywalizacja się zakończyła, na trasie pojawił się setki amatorów. Najlepszym z Polaków był Paweł Bubula>>

Na razie nie wiadomo, czy kalendarz Ski Classics zostanie poszerzony o nowe biegi. Nie jest to wykluczone, choć szef komitetu organizacyjnego David Nilsson mówił niedawno, że 13 pozycji w menu to zestaw optymalny.

Od dziś do 25 maja Visma Ski Classics będzie ogłaszać daty i miejsca poszczególnych biegów.
Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *