Rosyjski początek w Ruce

Julia Biełorukowa i Aleksander Bolszunowi wygrali sprinty techniką klasyczną w fińskim ośrodku Ruka. Trójka Polaków odpadła w przedbiegach.

Kwalifikacje wygrali Rosjanka Natalia Niepriajewa i Norweg Johannes Klaebo. Na odległym, 70 miejscu w stawce 73 biegaczek rywalizację zakończyła Urszula Łętocha, jedyna podopieczna duetu Wierietielny-Kowalczyk, która pojechała na premierowe zawody Pucharu Świata.

WYNIKI KWALIFIKACJI>>

Tylko niewiele lepiej poszło naszym kadrowiczom. Maciej Staręga zajął 52. miejsce i znów nie zdobył punktów w Finlandii, 53. był Kamil Bury.

WYNIKI KWALIFIKACJI>>

W dalszej rywalizacji emocji nie brakowało. W finale pań na prowadzeniu utrzymywały się Biełorukowa, Szwedka Stina Nilsson i Norweżka Maiken Caspersen Kalla. Na ostatnim podbiegu przed finiszową prostą Nilsson z Fallą skupiły się na rywalizacji ze sobą, co pozwoliło Rosjance zdobyć niewielką przewagę. Na wirażu Nilsson upadła, a na finiszu Falla nie miała sił, by odeprzeć atak dwóch innych Szwedek – Mai Dahlqvist i Idy Ingemarsdotter.

Dla Julii Biełorukowej to pierwszy w karierze triumf w zawodach Pucharu Świata.

WYNIKI>>

W finale mężczyzn spotkało się czterech Norwegów i dwóch Rosjan. Zażartą walkę o prowadzenie długo toczyli Bolszunow i Kleabo, który w swoim stylu zostawił nieco rywali na decydującym podbiegu. Na ostatnich metrach za szybko poczuł się jednak zwycięzcą, zwolnił i obejrzał się przez lewe ramię, tymczasem Bolszunow sunął po jego prawicy. Skończyło się triumfem Rosjanina i złością 22-latka, który w ubiegłym sezonie wygrał wszystkie sprinty klasykiem w Pucharze Świata.

Trzeci był Eirik Brandsdal.
WYNIKI>>

W niedzielę biegi na 10/15 km techniką klasyczną, z udziałem Urszuli Łętochy, Dominika Burego, Mateusza Haratyka i być może któregoś z naszych sprinterów

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *