Rosyjski dzień w Toblach

Natalia Niepriajewa i Siergiej Ustiugow zwyciężyli w drugim etapie Tour de Ski. Polacy daleko.

Panie rywalizowały na dystansie 10 km techniką dowolną. Niepriajewa zanotowała czas 23:19.9, zaledwie o 0,3 sekundy lepszy od wyniku Norweżki Ingvild Flugstad Oestberg. Trzecie miejsce zajęła druga z Rosjanek – Anastazja Siedowa. Czwarta była Finka Krista Parmakoski, piąta – Heidi Weng. Poza czołową 30-tką, na 39. miejscu bieg ukończyła Szwedka Stina Nilsson, zwyciężczyni sobotniego sprintu, która tym samym straciła prowadzenie w całym cyklu. Po dwóch etapach prowadzi Niepriajewa, która ma 23,6 sekundy przewagi nad Amerykanką Jessiką Diggins. Trzecia jest Oestberg (+28,3). 65. miejsce, ze stratą 4 minut i 11 sekund, zajmuje Urszula Łętocha, jedyna reprezentantka Polski w Tourze, która w niedzielnym biegu również był 65.

WYNIKI>>

Klasyfikacja po 2/7 etapach>>

W biegu mężczyzn powrót do czołówki zaznaczył Siergiej Ustiugow. Rosjanin miał pecha w sprincie w sobotę, kiedy na ostatnim wirażu stracił równowagę i nie awansował do półfinału. W niedzielnym biegu na 15 km od początku narzucił mocne tempo i zanotował wyraźnie najlepszy czas. Zagrozić mu mogła tylko dwójka biegaczy – Norweg Krueger i Rosjanin Bolszunow, ale ostatecznie pierwszy stracił ponad 11 sekund, drugi – niespełna 22.

Zwycięzca z soboty – Norwego Klaebo – był dopiero 12, ze stratą prawie 49 sekund.

Polacy daleko. 48. miejsce zajął Dominik Bury (+1:47), 84. Kamil Bury (+32,6), a Maciej Staręga dopiero 98. w stawce 103 biegaczy. Do zwycięzcy stracił 4 minuty i 50 sekund.

WYNIKI>>

 

Kamil Zatoński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *