Rosjanie zrobili zawody dla niechcianych na igrzyskach

W Obwodzie Archangielskim w finale Pucharu Rosji wystąpiła cała grupa biegaczy, których MKOl nie zaprosił na igrzyska.

Większość zawodników nie mogła startować od praktycznie dwóch lat, niektórzy na chwilę pokazali się w zawodach Pucharu Świata na początku sezonu, ale krótko potem FIS ponownie ich zawiesił, a MKOl dożywotnio zakazał startu w igrzyskach. Najdłużej w Pucharze Świata biegał Siergiej Ustiugow, ale również jego do Korei nie zaproszono, choć nie był na liście tych, których próbki, pobrane w Soczi, uznano za naruszone.

Koniec końców Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu podważył decyzje MKOl, dotyczące odebrania medali z Soczi, ale nie mógł wpłynąć na decyzję o zaproszeniu na igrzyska. Zawodnicy więc nie wystartowali, znaleźli godnych zastępców, a sami muszą rywalizować w zawodach niższej rangi.

Jak im poszło?
Najlepiej na dystansie 15 km techniką dowolną poradził sobie Maksim Wylegżanin, który zajął 2. miejsce ze stratą 13 sekund do Artioma Malcewa. Trzeci był Piotr Siedow, szósty Jewgienij Biełow, 10. Aleksandr Biessmiertnych, 20. Aleksander Liegkow, 61. Aleksiej Pietuchow, a 67. Siergiej Ustiugow, który najwyraźniej nie miał ochoty na wytężony wysiłek w mroźnym Kochonowskom.

Wyniki>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *