Rosjanie zdominowali Kangaroo Hoppet

Aleksander Liegkow i Ilia Czernousow, członkowie rosyjskiej kadry biegaczy narciarskich, zdominowali pierwszy w nowym sezonie biegi z cyklu Worldloppet – Kangaroo Hoppet. Podium uzupełnił ich rodak Iwan Alipow. Polacy nie startowali.

Pogoda znów spłatała figla organizatorom, ale – w odróżnieniu od zeszłego roku – tym razem śniegu było za dużo, a nie za mało. Trasę biegu głównego skrócono więc z 42 do 30 km.

Już po 6 km Liegkow i Czernousow, od trzech lat trenujący poza główną grupą rosyjskiej kadry, w tym od dwóch pod okiem szwajcarskiego trenera Reto Burgemaistera (także startował w Australii, zajął 10. miejsce), odłączyli się od reszty stawki i już do końca nie pozwolili się dogonić. Na finiszu niespodziewanie lepszy okazał się Liegkow, który raczej nie słynie z piorunujących końcówek biegów – raczej z pecha, bo wielokrotnie tracił szanse na medal łamiąc kije lub zaliczając wywrotki na ostatnich metrach. Trzecie miejsce zajął były kadrowicz sbornej Iwan Alipow, a czwarte brat Ilii Czernousowa – Aleksiej. Wśród pań najszybsza była Szwedka Maria Graefnings, która wyprzedziła kolejną przedstawicielkę rodziny Czernousowych – Marinę.

Wyniki Kangaroo Hoppet>>

Więcej o biegu>>

1 komentarz do “Rosjanie zdominowali Kangaroo Hoppet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *