Rosjanie mocni w próbie przedolimpijskiej

Zawody w Soczi zakończyły się sprintami drużynowymi. Wcześniej z biegu łączonego wycofała się Justyna Kowalczyk (wideo).

rosjanieNa niedzielę podczas zawodów w Soczi zaplanowano sprinty drużynowe. W sztafecie kobiet wygrały Finki Anna Kylloenen i Mona-Lisa Malvaltho. Z czasem 17:06.95 o ponad 5 sekund wyprzedziły drugą drużynę Rosjanek (Julia Iwanowa, Natalia Matsiejewa) oraz finiszujące tuż za nimi Kanadyjski (Perianne Jones i pochodzącą z Rosji Darię Gaiazovą).
 Rezultaty biegu kobiet

W biegu mężczyzn zdecydowanie najlepsi byli gospodarze – pierwsza sztafeta rosyjska (Dimitrij Japarow i Maxim Wylegżanin) zameldowała się na mecie z czasem 24:12.38. Drudzy na podium Norwegowie biegli aż o 18.44 s wolniej, a trzeci Niemcy – w składzie Axel Teichmann, Tobias Angerer – mieli 20.53 s straty do zwycięzców (w finałowej rundzie Angerer dał się wyprzedzić Joenssonowi).
– Maksym zrobił bardzo dobrą robotę na swoich zmianach, więc mogliśmy zbudować przewagę. Plan był taki, żeby biec najszybciej jak się da od samego początku. Mam nadzieję, że uda nam się powtórzyć taki sam występ za rok na Igrzyskach – powiedział Dimitrij Japarow.
Pod wrażeniem występu Rosjan był Tobias Angerer.
– Trzecie miejsce to był dziś szczyt naszych możliwości. Spodziewaliśmy się, że Rosjanie będą silni, ale zaskoczyło nas, gdy odskoczyli tak wcześnie. Teraz jedziemy trenować w Toblach – powiedział Niemiec.
 Wyniki biegu mężczyzn 

W sobotę w biegu łączonym kobiet na 15 km wygrała Kristin Stoermer Steira, z 19.2 s przewagi nad Julią Czekaliewą, za którą finiszowała Niemka Nicole Fessel. Dla Norweżki był to pierwszy indywidualny triumf w zawodach PŚ od 2008 r.
Justyna Kowalczyk nie ukończyła biegu – zeszła z trasy po 5 km. Przeżyjmy to jeszcze raz – Justyna trzyma się w czołówce, a potem nagle znika z rosyjskich radarów:

http://www.youtube.com/watch?v=RgVD-3MtyDg&feature=youtu.be

Wyniki biegu kobiet

 

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się lider PŚ, Dario Cologna. Finisz był sprinterski – Szwajcar metę biegu łączonego na 30 km przekroczył 1.6 s przed Ilią Czernousowem i 1.8 s przed jego rodakiem, Aleksandrem Liegkowem. W pierwszej piątce byli jeszcze dwaj zawodnicy gospodarzy – Maxim Wylegżanin i Jewgienij Biełow.

 Finisz biegu mężczyzn (Youtube)

Rezultaty biegu mężczyzn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *